6 hoteli dla miłośników sztuki || Ranking 2019

6 hoteli dla miłośników sztuki || Ranking 2019

 

Urok wypoczynku tematycznego

Hotele i apartamenty wykorzystujące temat artystyczny, zaliczane są zwyczajowo do grupy najbardziej "trendy" w ostatnich latach w dużych miastach tzw. hoteli butikowych. Mówimy na nie również "lifestyle hotels" czy "design hotels". Charakteryzują się one wysokim standardem, prominentną lokalizacją oraz szeregiem dedykowanych usług na miejscu. Placówki takie zwyczajowo mają od 10 do 100 miejsc noclegowych, zatem cenią sobię kameralność i wyszukane atrakcje dla gości. Zasadniczo można się zgodzić z tym, iż hotele dla miłośników sztuki są właśnie takim modelem - to niewielkie galerie sztuki umożliwiające odpoczynek wśród zabytkowych mebli, armatury, detali i oczywiście ... dzieł sztuki pięknej. Mogą to być osobiste kolekcje obrazów, zestawy rzeźb czy pokoje zaprojektowane przez popularnych artystów.

 

"Wszystkie dobre hotele stymulują swoich gości do robienia rzeczy i podejmowania przygód, jakich niekoniecznie podjęliby się w domu."

 

Andre Balazs

   


 

  DZIEŁA SZTUKI NA SPRZEDAŻ  |   Abstrakcja   |  PRZEJDŹ DO ZBIORÓW GALERII FOKSAL 17 

 


   

LISTA REKOMENDOWANYCH HOTELI ARTYSTYCZNYCH:

   
 • HOTEL ARTS - BARCELONA  

  Ten pięciogwiazdkowy hotel został z rozmachem zaprojektowany przez Bruce'a Grahama z biura projektowego Skidmore, Owings and Merrill. Dodatkowo, kilka z najbardziej prestiżowych, wysoko położonych apartamentów hotelowych w Arts Barcelona zostało powierzonych wybitnym architektom. Całość budynku pokrywa niebieskie szkło i wyeksponowany metal, zaś w środku znajdziemy strategicznie rozplanowane, ze smakiem zaprezentowane kolekcje dzieł sztuki współczesnej z Hiszpanii i Ameryki Południowej. Penthouse'y oraz loggie i lobby ozdobiły dzieła Jaume Tresserrasa, obrazy olejne Ràfols-Casamady czy detale architektoniczne projektu Manolo Valdésa.

 •  
 • THE DOLDER GRAND - ZURICH  

  Również cieszący się 5. gwiazdkami hotel w stolicy Szwajcarii został otwarty w 2008 w budynku z końca XIX wieku i jest użytkową galerią sztuki z ponad 100 wyjątkowymi obrazami olejnymi i rzeźbami. Goszcząc w Dolder Grand rozpoznamy dzieła stworzone przez takich mistrzów, jak Salvador Dali, Camille Pissarro, Henri Martin czy Damien Hirst. Właściciel wymarzył sobie nie tylko udostępnienie eksponatów z własnej kolekcji, ale i sekwencję patio i tarasów zaprojektowanych według stylu szwajcarskiego rzeźbiarza Alberto Giacomettiego.

 •  
 • THE AMBASSADE HOTEL - AMSTERDAM  

  Położony w stolicy Niderlandów Ambassade został założony przez Woutera Schopmana i wyposażony w kolekcję XIX-wiecznych dzieł sztuki - obrazy olejne Isaaca Israëlsa czy George'a Hendrika Breitnera. Budynek gość również ponad 800 dzieł z nurty awangardy dwudziestowiecznej - CoBrA art. Jednak największe wrażenie robi w tym miejscu kolekcja książek i zabytkowych woluminów, które ofiarowali hotelowi artyści mający przyjemność się w nim zatrzymać na przestrzeni lat. To niezwykle zwiększa intymność atmosfery amsterdamskiego Ambassade.

 •  
 • THE RITZ-CARLTON - MILLENIA SINGAPUR  

  Kevin Roche - uznany na świecie architekt stworzył przestrzeń hotelową, która we wspaniały sposób eksponuje ponad 4200 dzieł sztuki współczesnej. Budynek znajduje się przy słynnej singapurskiej Marina Bay oraz w pobliżu największego tamże muzeum sztuki. Jeszcze więcej inspiracji niesie ze sobą udostępnione gościom Patio Rysowników, gdzie wyposażeni w przyrządy malarskie, goście mogą oddać się pasji tworzenia na własną rękę. Sama kolekcja zgromadzonych obrazów olejnych, rzeźby i grafiki w Ritz-Carlton Singapore warta jest ponad 4 mln USD.

 •   
 • FOUR SEASONS HOTEL - FLORENCJA  

  Mieszczący się we wspaniałej Perle Toskanii hotel został stworzony w połączonych zabudowaniach XVI-wiecznego zakonu oraz XV-wiecznego Palazzo della Gherardesca. Jest to wysmakowane i zachwycające połączenie nowoczesnych udogodnień dla gości hotelowych z odrestaurowanymi stiukami, freskami, reliefami - wykonanymi w części przez współpracownika Michała Anioła. Dodatkowym artystycznym impulsem dla wizytujących jest przepastny ogród, na przestrzeni którego właściciele rozplanowali serię Renesansowych rzeźb.

 •     
 • ELMA ZIHRON YA'AKOV - IZRAEL  

  W 2005 roku izraelska kolekcjonerka sztuki Lily Elstein zakupiła posiadłość i zabudowania na skraju łańcucha wzgórz, spoglądającą na Morze Śródziemne. Stworzyła w nim światowej klasy hotel butikowy połączony z galeriami sztuki. Wystaw stałych oraz okresowych jest w Elmie od 4 do 11 w ciągu roku. To niezwykłe miejsce posiada również sale koncertowe oraz przestrzeń dla artystów wykonujących performance art. Hotel ten jest nietuzinkową propozycją dla miłośników sztuki, w tym chcących poznać trendy i historię współczesnej sztuki żydowskiej i izraelskiej.

 •  

  

Hotele artystyczne na świecie. Galeria Sztuki Foksal 17

            

FOKSAL 17 POLECA RÓWNIEŻ ARTYKUŁ:

  Brexit vs. rynek inwestycji w sztukę. Scenariusze  


  

Kopiowanie oraz rozpowszechnianie treści umieszczonych na portalu internetowym "Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17" na domenie foksal17.pl, jest zabronione bez zgody Artcorp Sp. z o.o. © 2019. [Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.]

Kategorie