Artystka wszechstronna || Sylwetka Mai Borowicz

Artystka wszechstronna || Sylwetka Mai Borowicz

Samoświadomość artystyczna

Maja Borowicz jest jedną z niewielu spośród polskich artystów współczesnych, którzy otwarcie i wyczerpująco opowiadają o swojej twórczości. Również o przesłankach wynikających z życiowych doświadczeń, jak i historii rodziny oraz ojczyzny, które skłaniają ją do tworzenia konkretnych obrazów olejnych. W opisach twórczości malarki znajdziemy takie określenia jak "świat chaosu" czy "wydarzenia przekraczające doznania". W szerokiej skali wpływ na nią miały losy Polski od czasów II wojny światowej, poprzez druzgocący kulturę i sztukę komunizm po transformację ustrojową i "akceptację indywidualności". Artystka uważa, że doświadczenia społeczeństwa wpływają bezpośrednio na jej pracę artystyczną oraz formę estetyczną obrazów olejnych. Jednocześnie podkreśla, iż jej prace są emanacją personalnych przeżyć w dzieciństwie, aż po dorosłość. Krytycy sztuki wystrzegają się jednak nazywania dzieł Mai Borowicz katastrofizmem.

  

Tak jak w fabułę książki, wierzę w estetykę cross-media. Tam również postaci usiłują się zaadaptować do rzeczywistości mieszanej

Bing Gordon

 

Mocno zaznaczonym akcentem w obrazach olejnych Mai Borowicz jest idea upływającego czasu oraz temporalnego spojrzenia w przyszłość. Archetypy przemijania, nadziei oraz samotności uosabiają na jej obrazach olejnych postaci kobiet, często z towarzyszcymi jej symbolicznymi zwierzętami. Aranżacje estetyczne umieszczane są w urbanistycznych, futurystycznych przestrzeniach z detalami bionicznymi oraz steampunk. Obrazy olejne Borowicz są tworzone w formacie średnim tj. od 40 do 100 cm wymiarowych, zazwyczaj na klasycznym płótnie. Artystka wymienia określenie cross-media artist jako niszę warsztatową najbardziej jej odpowiadającą. W praktyce oznacza to, że wśród jej prac znajdziemy również kreacje w technice giclée (limitowane edycje) oraz koncepcje plastyczne oraz autorskie w technologii cyfrowej. Do zbioru dzieł Mai Borowicz zaliczają się również projekty architektoniczne, prace w laminowanym szkle, jak i filmy animowane.

 

 DZIEŁA SZTUKI NA SPRZEDAŻ  |   Maja Borowicz    |  PRZEJDŹ DO ZBIORÓW GALERII FOKSAL 17 

 

Promocja obrazów olejnych Mai Borowicz

Maja Borowicz grafika malarstwo. Galeria Sztuki Foksal 17

Oprócz uznania koneserów sztuki nowoczesnej, Maja Borowicz ma w dorobku nagrody i wyróżnienia przyznawane przez rozmaite targi i konkursy międzynarodowe. Jej twórczość dostrzeżono i doceniono od USA po Tajwan, Borowicz ma za sobą wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Do widzów najbardziej przemawia emocjonalność i ultranowoczesność jej warsztatu artystycznego, który jednocześnie jest twórczością zaangażowaną, nie zaś banalną dekoracją. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 aktywnie wspiera rozwój kariery artystycznej Mai Borowicz - mamy głębokie przekonanie, iż obrazy olejne malarki znajdą odbiorców wśród inwestorów w sztukę nowoczesną, oraz wielbicieli wśród gości galerii, atelier i wystaw sztuki!

 

GALERIA FOKSAL 17 POLECA RÓWNIEŻ ARTYKUŁ:

     Przewidywania dla rynku sztuki 2020     

 

Kopiowanie oraz rozpowszechnianie treści umieszczonych na portalu internetowym "Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17" na domenie foksal17.pl, jest zabronione bez zgody Artcorp Sp. z o.o. © 2020. [Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.]

Kategorie