Nowoczesne obrazy jesienią. Kolor sezonu!

Nowoczesne obrazy jesienią. Kolor sezonu!

Sztuka jesienią. Zaklinanie pór roku

Czy kolekcjonowanie obrazów i wybór interesujących nas internetowych aukcji sztuki może być powiązane z trendami aż do poziomu pory roku? Według naszej Redakcji tak! Szczególnie biorąc pod uwagę nieciekawe czasy w ujęciu globalnym, poświęcenie dodatkowego czasu na sztukę piękną en vogue może okazać się terapeutyczne. Otaczanie się przedmiotami, również tymi z wyższej artystycznie półki, jest sposobem na identyfikację z większym gronem pasjonatów, nie tylko na wyróżnienie kolekcją malarstwa nowoczesnego. Tendencje w interesującym nas obszarze barw i kolorystyki dekoracyjnej od lat wyznacza Instytut Koloru Pantone - publikując wytyczne na rok oraz sezon. Rozpoczynająca się niebawem jesień 2021 według trendsetterów powinna nam upłynać pod znakiem kilku kluczowych kolorów - jednak najbardziej interesującym jest tzw. leprechaun green!

   

Zakorzeniony w irlandzkim folklorze i mitologii efemeryczny skrzat - leprechaun, to symbol Szmaragdowej Wyspy. Jego ubiór oraz towarzyszące postaci wzory i wyobrażenia, oddane są zwyczajowo w kolorze ciepłej, trawiastej zieleni - jakże pasującej do jesiennej pory roku. Z początkiem wrześniowo-październikowej szarugi oraz przekwitania roślin, dodatek soczystej zieleni w dekoracjach czy obrazach na ścianę salonu, z pewnością zapewni optymistyczny akcent. Dodatkowo, wybór nowoczesnych dzieł sztuki które korespondują z trendami giganta stylu i opinii Pantone, sytuuje kolekcjonera jako osobę trzymającą rękę na pulsie nie tylko w kwestii cen młotkowych na aukcjach sztuki. Jeśli "skrzacia zieleń" wydaje się koneserom nazwą dość niepoważną, możemy posługiwać się jej odmianą akceptowaną w trendach jesień 2021 - zieleń królewska. Globalny rynek artystyczny na stylu mody i show businessu zainicjował popularność leprechaun green w związku z akcjami promocyjnymi przez New York Fashion Week oraz analogicznym evencie w Londynie. Nie mówimy jednak tylko o konfekcji i dodatkach - trendom tym można zaufać również inwestując w obrazy nowoczesne.

 

    PRZEGLĄDAJ     -     Obrazy na sprzedaż     -     REALIZM MAGICZNY    

  

Inwestowanie w sztukę i trendy

Obrazy na ścianę jesień 2021. Galeria Sztuki Foksal 17

Opracowany kolor 18-6022 TCX Leprechaun już w lipcu br. zaczął się wyprzedawać w drukarniach cyfrowych, odpowiedzialnych również za powstawanie artystycznej grafiki komputerowej. W puli kolorystycznej lansowanej przez Pantone na artystyczną jesień 2021 znalazły się również: fuksja, blada róża, krem kokosowy, woda jeziora, piwo korzenne... Nazwy jak zazwyczaj pomysłowe i apelujące do wyobraźni osób chcących kolekcjonować piękne przedmioty. Znawcy polecają na czekający nas okres, obok skrzaciej zieleni również odmiany tej barwy w konwencji "oliwka", czy "bób. Wraz z sugestywnym wydźwiękiem legendy o irlandzkich mitologicznych skrzatach jesteśmy przekonani, iż twórcy Pantone chcą w tym roku przenieść kolekcjonowanie sztuki współczesnej w świat wyobraźni i marzeń. Mamy tu na myśli podtrzymanie, poprzez sztukę i dekorację wnętrz, poczucia świeżości i energii słowem - tej jesieni nie rezygnujemy z kreatywności! Niezależnie od tego, czy miliony ludzi czekają kolejne nieprzyjemne perypetie związane z pandemią koronawirusa w 2021, wykorzystując wskazówki wizjonerów możemy zatrzymać pozytywne emocje na dłużej w przedmiotach użytkowych czy obrazach do salonu lub sypialni. Niech żyje przyozdobiona skrzacią zielenią jesień!

 

GALERIA FOKSAL 17 POLECA RÓWNIEŻ ARTYKUŁ:

    Teoria barw. Subiektywna czy mierzalna?     

 

 

Kopiowanie oraz rozpowszechnianie treści umieszczonych na portalu internetowym "Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17" na domenie foksal17.pl, jest zabronione bez zgody Artcorp Sp. z o.o. © 2021. [Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.]

Kategorie