Z życia galerii


Obrazy Edwarda Dwurnika. Tulipany i Action painting

Obrazy Edwarda Dwurnika. Tulipany i Action painting

Monochromatyczne miasta Edwarda Dwurnika i action painting w stylu Pollocka

Edward Dwurnik tworzy swoje obrazy na pracach innych artystów, co wzbudza w świecie sztuki pewne kontrowersje. Maluje widoki miast, monochromatyczne, błękitne oraz żywe i kolorowe, tworzy również portrety oraz akty. Artysta znany również ze swych prostych, bogatych kolorystycznie tulipanów - niewielkich obrazów z symbolicznym kwiatkiem oraz dużych formatów zapełnionych po brzegi multiplikacjami tych jednobarwnych kwiatów, zajął się malowaniem ciekawych abstrakcji.

Więcej...

Tematy tabu, baśniowy świat i groteska, czyli rysunki Piotra Kamieniarza

Tematy tabu, baśniowy świat i groteska, czyli rysunki Piotra Kamieniarza

Groteskowe rysunki Piotra Kamieniarza

Piotr Kamieniarz to twórca świadomy swej sztuki, wnikliwy obserwator społeczeństwa, znawca ludzi. Jego podszyte groteską, czarno-białe rysunki w subtelny sposób obnażają ludzkie przywary, poruszają tematy tabu, ukazują to czego się wstydzimy, o czym boimy się rozmawiać. Te urocze, pełne słodyczy prace w symboliczny sposób poruszają trudną tematykę zdrady, bólu, rozczarowania. Kamieniarz jako wnikliwy obserwator ludzi w przystępny dla sposób, pod kamuflażem urokliwych rysunków przemyca prawdę, porusza problemy społeczne.

Więcej...

Wyzwanie Leona Dudiy

Wyzwanie Leona Dudiy

Rekonstrukcja Obrazu Andreasa Stecha wykonana przez Leonida Dudija

Wyjątkowe dzieło sztuki Leona Dudija, wspaniała rekonstrukcja obrazu przedstawiającego Mękę Pańską na podstawie obrazu pędzla Andreasa Stecha (1635-1697)

Więcej...

Edward Dwurnik - artysta malarz

Edward Dwurnik - artysta malarz

Kim jest malarz Edward Dwurnik?

Edward Dwurnik to wybitny polski artysta urodzony w 1943 roku w Radzyminie. Studia rozpoczął na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach malarstwa prof. Eugeniusza Eibischa i rzeźby prof. Jerzego Jarnuszkiewicza. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Krystyny Łady-Studnickiej w 1970 roku.

Edward Dwurnik jest jednym z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych. Wczesne prace Dwurnika to studenckie rysunki ołówkiem. Niewielkie ołówkowe pejzaże. Przez 40 lat twórczości Dwurnik mocno związał się z malarstwem, a głównym jego nurtem jest cykl Podróże autost...

Więcej...

Kategorie