Z życia galerii


Obrazy na ścianę!

Obrazy na ścianę!

Pusta ściana.

Wszystko zaczyna się od pustej ściany. W życiu każdego z nas nadchodzi taki moment, w którym #gołaściana, zaczyna „kłuć w oko”. W dobie Internetu pomysły, inspiracje i gotowe produkty są na wyciągnięcie ręki. Rozpoczynamy więc poszukiwania, a w sieci roi się od stron, blogów, grup, forów i filmów z poradami i propozycjami na mniej lub bardziej skomplikowane dekoracje ścienne. W konsekwencji stajemy przed wyborem, czym zapełnić naszą ścianę, a jak widać jest w czym wybierać.

Obrazy na ścianę.

Wśród wielu pomysłów na dekorowanie ściany, obrazy są jednym z najlepszych wyborów, jakic...

Więcej...

Inwestycje w młodą sztukę. Zarobek czy ryzyko.

Inwestycje w młodą sztukę. Zarobek czy ryzyko.

Młoda sztuka – ile można zarobić?

Nastawienie na szybki zysk w przypadku samodzielnego inwestowania na rynku sztuki w młodą sztukę, jest skazane na porażkę. Dzieła-obrazy młodych twórców o ukształtowanej pozycji i rozpoznawalnym nazwisku na rynku sztuki zwykle przynoszą zwrot dopiero po kilku latach. Zakup prac młodych studentów-debiutantów to istna loteria. Docenieni twórcy, których obrazy znajdują się w na aukcjach w domach aukcyjnych i galeriach sztuki są znacznie pewniejsi dla inwestorów. By uzyskać pewny wzrost cen analizę w tym zakresie może przeprowadzić doświadczony specjalista.

Chcą

Więcej...

Inwestycje w sztukę. Podsumowanie roku 2017.

Inwestycje w sztukę. Podsumowanie roku 2017.

Podsumowanie roku 2017!

Z raportów artinfo.pl wynika, że rok 2017 to rok rekordów! To właśnie 2017 był rokiem, w którym obroty domów aukcyjnych zajmujących się współczesną i dawną sztuką były najwyższe w historii! Zorganizowano 284 aukcje, które przyniosły łączny obrót 214,1 mln zł (o 28% wyższy niż 2016 roku).

Wzrost 28% na rynku sztuki

Domy aukcyjne odnotowały wzrost aż o 28% i ich obroty przekroczyły 214,1 mln zł. To rekordowa kwota na Polskim rynku sztuki. Rosnące zainteresowanie i popyt na sztukę (również współczesną) świadczy o coraz większej śmiałości Polaków.

Kolekcjonerzy i inwestorz...

Więcej...

Czy warto inwestować w dzieła sztuki?

Czy warto inwestować w dzieła sztuki?

Kolekcjonerów sztuki jest niewielu, w stosunku do ilości pasjonatów i miłośników sztuki z ubiegłego stulecia, jednakże w ciągu ostatniej dekady rynek sztuki w Polsce zaczął się dynamicznie rozwijać. Powstaje coraz więcej liczących się galerii sztuki współczesnej czy domów aukcyjnych.

Czy warto więc inwestować w dzieła sztuki?

Na przestrzeni ostatnich lat do najlepiej rozwijającego się segmentu rynku finansowego należą inwestycje alternatywne. Dzieła sztuki to świetna inwestycja, ale w powszechnej opinii niewielu Polaków na nią stać. Jednak tendencja zainteresowania sztuką wzrasta. Faktem jest,...

Więcej...

Inwestycje w sztukę

Inwestycje w sztukę

Kolekcjonerów sztuki jest niewielu w stosunku do ilości pasjonatów i miłośników sztuki z ubiegłego stulecia, jednakże w ciągu ostatniej dekad y rynek sztuki w Polsce zaczął się dynamicznie rozwijać. Powstaje coraz więcej liczących się galerii sztuki współczesnej czy domów aukcyjnych. Warto inwestować w dzieła sztuki?

Na przestrzeni ostatnich lat do najlepiej rozwijającego się segmentu rynku finansowego należą inwestycje alternatywne. Dzieła sztuki to świetna inwestycja, ale w powszechnej opinii niewielu Polaków na nią stać. Jednak tendencja zainteresowania sztuką wzrasta. Faktem jest, że sztuk...

Więcej...

Inwestycje alternatywne w sztukę dawną.

Inwestycje alternatywne w sztukę dawną.

Obraz olejny wybitnego malarza Leonarda Da Vinci – Zbawiciel Świata wylicytowany za 450,3 mln dolarów!

Sztuka podnosi jakość naszego życia, to też inwestycja- towar, który z czasem zyskuje na wartości.

Rynek dzieł sztuki różni się od klasycznych rynków finansowych. Inwestowanie w dzieła sztuki nie wiąże się z tak wysokim ryzykiem, jak w przypadku klasycznych instrumentów finansowych. Na przestrzeni czasu inwestycja w dzieła sztuki może przynieść wysoką stopę zwrotu. Obecna jest na rynku tendencja inwestowania w sztukę współczesną. Większość inwestorów wykazuje zainteresowanie dziełami współcz...

Więcej...

Kategorie