Renata Bonczar

Renata Bonczar

Renata Bonczar (ur. 1953 w Katowicach) – polska malarka, rysowniczka, projektantka, autorka wystaw i wykładowczyni akademicka. Jej twórczość zalicza się do nurtu ekspresjonizmu abstrakcyjnego i abstrakcji iluzyjnej. Jej prace znajdują się w kolekcjach państwowych i prywatnych.


Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom w 1980 r.) oraz na Wydziale Grafiki w Katowicach, gdzie w 2004 r. uzyskała stopień doktora sztuki[6]. Studiowała w pracowniach Adama Hoffmanna i Jerzego Dudy-Gracza[7].


W 1986 r. otrzymała stypendium artystyczne Fundacji Dr S. Van Zavrel w Holandii. Otrzymała także stypendium artystyczne Ministerstwa Kultury i Sztuki.

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!