Anatoliy Marchuk

Anatoliy Marchuk

Anatoliy Marchuk urodzony w 1956 to absolwent Państwowego Instytutu Sztuki w Kijowie, członek Narodowego Związku Artystów Malarzy Ukrainy.

Artysta uczestniczył w ponad 150 wystawach, w tym 40 indywidualnych w kraju i na świecie.

Nagradzany na wielu konkursach i wystawach , m.in. II Międzynarodowy Konkurs Plakatu w Moskwie (1985), "Ukraina-95" w Monachium (1995), Międzynarodowy Lwowski Salon Jesienny (2000 i 2002), od wielu lat regularnie wystawia w niemieckich galeriach sztuki współczesnej. Malarz wszechstronny, uprawia malarstwo olejne: figuratywne, maluje martwą naturę, pejzaże oraz abstrakcje. Tworzy również grafiki.

Zasłużony Artysta Malarz Ukrainy (2006). Autor ponad 500 publikacji i bohater licznych programów telewizyjnych, opisany w Encyklopedii Współczesnej Ukrainy.

Obrazy Anatoliya znajdują się w zbiorach muzeów, galeriach sztuki współczesnej i kolekcjach prywatnych Ukrainy, Polski, Niemiec, USA, Kanady i Australii.

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!