Anna Alicja Trochim

Anna Alicja Trochim

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w Pracowni Malarstwa prof. Stefana Gierowskiego, aneks z malarstwa ściennego u prof. Ryszarda Wojciechowskiego, aneks ze struktur wizualnych u prof. Romana Owidzkiego. Laureatka wielu nagród m.in. Talens Company Award I, II nagrody na Festiwalu Sztuki Młodych Środowiska Warszawskiego w 1979 r. Współorganizator wielu akcji charytatywnych m.in. aukcji na rzecz Hospicjum Onkologicznego w Warszawie i ogólnopolskiej aukcji „Żywioł” w stołecznym Muzeum Narodowym. Artystka ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych m.in. w Warszawie, Sztokholmie, Wilnie, Paryżu, Budapeszcie, Moskwie czy Berlinie. Obrazy Anny Alicji Trochim znajdują się w kolekcjach muzealnych i prywatnych w kraju i za granicą m.in. w zbiorach Królowej Holandii – Beatrix.
Anna Alicja Trochim rodzinnie i duchowo związana z Podlasiem. Dla malarki pierwsze spotkanie ze sztuką to spotkanie z naturą. Jako dziecko zachwyciła się tęczą i ten zachwyt, ta fascynacja towarzyszy artystce do dziś. Inspirującą była również praca na roli, którą wykorzystywała do tworzenia „obrazów” ze wschodzących zbóż. Ten wręcz boski zachwyt nad pięknem przyrody za pośrednictwem obrazów artystki staje się naszym udziałem, jesteśmy zaproszeni do kontemplowania wszechogarniającego piękna.

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!