Beata Wąsowska

Beata Wąsowska

Beata Wąsowska (ur. 30 sierpnia 1955 w Orzeszu) – polska malarka, projektantka grafiki reklamowej i wydawniczej, pedagog. W latach 1971–2001 biegaczka biegu na orientację. Mieszka w Tychach.


Uprawia sztuki piękne (malarstwo sztalugowe) i sztukę krytyczną (digrafia, found footage). Projektantka grafiki reklamowej i wydawniczej. Zajmuje się nowymi mediami. Od 1985 indywidualna droga artystyczna, pedagog. W latach 1986–1999 nauczyciel sztuki. Studiowała na Wydziale Grafiki w Katowicach, filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Malarstwo studiowała w pracowni Jerzego Dudy-Gracza (1981/1982) oraz w pracowni Macieja Bieniasza. Projektowanie graficzne książki w pracowni profesora Adama Romaniuka. W 1985 roku uzyskała dyplom z projektowania graficznego książki oraz aneks do dyplomu z malarstwa (promotor dyplomu – Jacek Rykała), a następnie stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Przygotowała 45 wystaw indywidualnych malarstwa. Brała udział w 67 prezentacjach zbiorowych malarstwa w kraju i zagranicą. Gość krajowych i międzynarodowych plenerów malarskich. Darczyńca wielu fundacji. Juror w konkursach plastycznych, instruktor warsztatów artystycznych.Pomysłodawczyni i inicjatorka projektu artystycznego Akcja Sztuki. Kuratorka I edycji pt. Akcja Sztuki > Kobiety (01.12.2009 – 31.01.2010)oraz II edycji pt. Akcja Sztuki > Nowe (01.12.2010 – 31.01.2011). Współinicjatorka akcji Zielona Oś 2.0 (24.09.2011).


Członek Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Soroptimist International klub w Tychach. Prace w zbiorach instytucji, muzeów oraz osób prywatnych w kraju i zagranicą.

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!