Borys Michalik

Borys Michalik

Borys Michalik urodził się w 02.07.1969 roku w Częstochowie. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie z 1989 roku. Związany jest z Grupą "PŁAWNA 9".

Codzienne obcowanie małego chłopca wśród wybitnych polskich malarzy takich jak Marian Michalik, Duda Gracz czy Sabina Lonty wywarło olbrzymi wpływ na artyście. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w wielu galeriach sztuki współczesnej. Obrazy Michalika zobaczyć można było w takich galeriach jak: Częstochowskiej Desie, Galeria Off Art, Galerii SK oraz w Hotelu Marriott w Warszawie. Prezentował swoje prace na prestiżowej wystawie Magical Dreams II i wielu innych. W 2013 roku doceniony został przez Europejski Festiwal Pasteli- Małopolska VI Międzynarodowe Biennale Pasteli- Nowy Sącz 2013, w tym samym roku prace Artysty zostały zakupione do zbiorów muzealnych.

Jego twórczość w dużej mierze przeplata się z twórczością Tomasza Sętowskiego, którego za całokształt artystyczny bardzo docenia i od którego Michalik uzyskał olbrzymie wsparcie.

Artysta prezentuje prace olejne jak również pastele. Niebo, które na płótnach dosłownie tworzy swoją wyobraźnią jest częścią najbardziej charakterystyczną i spójną dla twórczości Michalika. Dzięki determinacji artysty możemy dziś podziwiać nie tylko martwe natury czy też refleksyjne krajobrazy, ale również magiczne światy a wszystko to podane na pograniczu.

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!