Dorota Kuryło

Dorota Kuryło

Dorota pochodzi z Kowar ale wychowywała się na Śląsku. Od ponad 26 lat na stałe związana z Rybnikiem. Poza pracą zawodową niezwiązaną ze sztuką zawsze jej miłością było zarówno pisanie jak i malowanie. Jest autorką min. powieści "Wayang znaczy cień" .


Mimo iż malarstwo od zawsze towarzyszyło jej na co dzień to ta niezwykła przygoda poważnie zaczęła się ponad rok temu.

W twórczości Doroty przeważają pejzaże bo jak sama mówi " W życiu trzeba spróbować wszystkiego, warto marzyć i spełniać marzenia. Malarstwo jest jednym ze sposobów spełniania siebie. Pozwala patrzeć na świat w inny sposób, odkrywać go na nowo i dostrzegać to, co w życiu często nam umyka."

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!