Edward Łagowski

Edward Łagowski

(ur.1943)


1964-70 ASP Warszawa Wydział Rzeźby


Od 1970 roku uczestniczył w ponad 100 wystawach, konkursach, festiwalach w kraju i za granicą.

Zdobył łącznie około 40 nagród i wyróżnień. Ostatnia nagroda to pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie sztuki na temat.


Zorganizował 16 wystaw indywidualnych; Warszawa(7 wystaw), Lublin, Zamość, Białystok, Tomaszów Mazowiecki, Wesoła.

Sonsbek (Holandia), Nagyatad (Węgry), Saint Margarethen (Austria), Praga (Czechy), Lipsk (Niemcy)...


Prace znajdują się w zbiorach:


Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Medalierstwa we Wrocławiu, Muzeum Mennicy Państwowej w Warszawie.


Muzeum Sportu w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Męczeństwa na Majdanku w Lublinie.


Muzeach: w Chorzowie, Fromborku, Toruniu, Lublinie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, Galerii Sztuki Współczesnej w Białymstoku i Poznaniu, Galerii Związku Rzeźbiarzy w Warszawie, Muzeum im. A Puszkina w Moskwie, Muzeum Sportu w Madrycie, Muzeum AIAM w Rzymie, British Museum w Londynie i w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!