Eva Hašková

Eva Hašková

Urodziła się 4 stycznia 1946 r. W Kladnie. W latach 1960-1964 uczęszczała do Liceum Sztuk Plastycznych Václava Hollara. Ukończyła Akademię Sztuki, Architektury i Wzornictwa w pracowni prof. Zdeněk Sklenář i jego asystent Jiří Anderle. W 1974 r. Ukończyła pracę magisterską - ilustracje autorstwa Valerie i Wonder Week Nezvala.


Od ukończenia studiów zilustrowała ponad sześćdziesiąt tytułów. Otrzymała kilka wyróżnień za pracę ilustracyjną, w tym nagrodę Arno Sáňki i nagrodę Ministerstwa Kultury w konkursach „Najpiękniejsza książka roku”. Na IX. Biennale ilustracji w Brnie zdobyło Nagrodę Wydawnictwa Wyszehrad oraz IBA Leipzig 82 Wyróżnienie za graficzne wydruki na temat literacki. Dla niektórych bibliofilów stworzyła ilustracje w oryginalnych technikach graficznych, które stopniowo zwyciężyły w jej twórczości.


Otrzymała nagrody 1996, 1999 i 2002 na Triennale czeskiego Exlibris w Chrudimie, a wraz z Karelem Zemanem otrzymała nagrodę na festiwalu Praga Exlibris Praga 2000.


Autor miał ponad osiemdziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, a także bierze udział w głównych wspólnych wystawach. Jest członkiem Hollar Association of Czech Graphic Artists i jest sklasyfikowana jako tzw. Sklenář School.


Mieszka i pracuje w Všenorach pod Pragą.

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!