Gennadii Pastushek

Gennadii Pastushek

Rzeźbiarz, malarz. W zasadzie działa w obszarze brązu rzeźby, a także kamiennej monumentalnych rzeźb. Specjalizuje się w portretowej malarstwa i rzeźby.

Urodził się w 1962 roku w Brześciu na Białorusi. Ukończył Brzeski instytut pedagogiczny. Studiował w Moskiewskim dwudziestosześcioletniego pośredniego Narodowym Uniwersytecie Sztuki. Posiada stopień doktora nauk. Wykładał na uczelniach w Brzesciu. W tym wykłady o estetyce kultury fizycznej i sportu. W 1990 roku tworzy teatr ruchowej kultury, opartej na estetykę ruchów.

W 1995 roku w ramach utworzonego im pierwszego na Białorusi prywatnego sportowo-humanistycznego kompleksu "Cola" przeprowadza dogłębną edukację artystyczną dzieci i młodzieży. Autor wielu setek rzeźb i prac malarskich. Ma własne wystawy na międzynarodowych konferencjach naukowych i seminariach w zakresie humanizacji współczesnego sportu. Współpracuje z galeriami sztuki Białorusi i Polski. Pracy Giennadija znajdują się w prywatnych galeriach w Kanadzie, USA, Niemiec, Francji, Polski, Rosji, Białorusi.

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!