Katarzyna Czajka

Katarzyna Czajka

Katarzyna Czajka ZYNA. Urodzona 28 lipca 1959 roku. Jest członkiem Związku Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa. Pobierała nauki w pracowni profesora Stanisława Tworzydło oraz Doroty Łacek-Gorczycy i Marzeny Turek-Gas.

By tworzyć swoje szklane-witrażowe rzeźby Katarzyna Zyna Czajka czerpała inspiracje z XIX-wiecznej metody Louisa Comfort Tiffany’ego.

Katarzyna Czajka inspiruje się pracami Marca Chagalla,Tamary Łempickiej. Jej mentorką jest Magdalena Abakanowicz. Artystka założyła Fundację Godnie Żyć. Zorganizowała Konkurs Miss po 50ce, aktywizujący osoby zagrożone wykluczeniem zawodowym i społecznym. Jest pisarką, jej książka „Zostać miss… miss po 50ce”, opisuje historie spotkanych kobiet, które przeszły swoją drogę ku lepszemu życiu. Pomaga osobom bezdomnym oraz Polakom z Donbasu.

Jest autorką książki „Książka o miłości-kolor czerwony”, opisuje historie spotkanych ludzi, związanych z kulturą i sztuką, pod wspólnym tytułem: „Najlepsze z życia”, wydanych przez MMK.  Współtworzy projekt ‘Warszawa i ja” - strone promującej Warszawę, warszawiaków i osoby przybywające do stolicy Polski.

Z miłości do ludzi stworzyła kolekcję czerwonych obrazów olejnych „Z miłości do…” w 2015 roku. 


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!