Krzysztof Heksel

Krzysztof Heksel

Krzysztof Heksel, polski malarz, pochodzący z Wałbrzycha (Dolny Śląsk). Urodzony w 1982 roku. Od dzieciństwa do chwili obecnej związany ze swoim miastem i tam tworzący. Jego twórczość można wpisać w nurt surrealizmu.


Krzysztof zainteresował się sztuką już jako dziecko, ale dopiero pod wpływem ojca, który również tworzył, zaczął rozwijać swój talent. Przez długie lata malował obrazy hobbystycznie, dopiero w 2013 roku postanowił pokazać je na pierwszych wystawach. W krótkim czasie został doceniony przez odbiorców i kolekcjonerów sztuki na tyle, by zająć się swoją twórczością zawodowo. Mimo nieposiadania artystycznego wykształcenia, w marcu 2015 roku przyjęto go do Związku Artystów Plastyków.


Styl oraz technika, w której obecnie maluje, dojrzewała przez lata prób i doświadczeń z różnymi materiałami i podłożami malarskimi. Obrazy Krzysztofa Heksla powstają na płytach, malowane olejami, wymagającą techniką laserunku – najlepiej oddającą głębię i efekty barwne światów, które przedstawia autor.

Tematyka prac skupia się głównie wokół entropii, przemijania, śmierci, marzeń sennych. Może wywoływać skrajne odczucia u odbiorców, ale nie jest tak mroczna, jakby mogło się początkowo wydawać. Inspiracją dla artysty jest świat, który go otacza oraz jego zainteresowania: kosmos, astronomia, filozofia i szeroko pojęte poszukiwanie sensu istnienia.

Artysta nie tytułuje swoich dzieł. Nie chce narzucać odbiorcom drogi do ich interpretacji. Jednak ciągle nie ustaje w próbach udoskonalania swojej techniki malarskiej. Pod tym względem, jak sam mówi: „dąży do doskonałości, której nie chce osiągnąć”, bo interesuje go sam proces rozwoju.


Nagrody:


2017, listopad - La Palette du Monde, Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Sztuk w Kamiennej Górze


Wystawy:

2017, marzec - "One Night One Art" - wystawa indywiduanle, Piaseczno, Art-Passion

2017, marzec –  Impresje, Wałbrzych, Muzeum Porcelany, wystawa zbiorowa Związku  

Artystów Plastyków Oddziału Dolnośląskiego

2017 luty - "Metamorfoza", Gdańsk, Włocławek, Kołobrzeg, Wrocław - wystawa zbiorowa prac polskich artystów z nurtu surrealizmu i realizmu magicznego.

2016, listopad – Flux Exhibition, Londyn, The Old Truman Brewery

2016, listopad – Malarstwo, Wałbrzych, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia

2016, sierpień – Surrealistyczne światy Krzysztofa Heksla, Wrocław, Hala Stulecia – Polcon

2016, czerwiec –  Wystawa Zbiorowa Artystów Dolnośląskiego Oddziału ZAP, Wałbrzych,

Zamek Książ

2015, listopad –  Malarstwo, Wrocław, Galeria Impart

2015, marzec –  Wystawa Zbiorowa Artystów Dolnośląskiego Oddziału ZAP, Wałbrzych,

Biblioteka „Pod Atlantami”

2015, luty –  Na pograniczu światów…, Kłodzko, Parter KCKSIR

2014, listopad –  Na pograniczu światów... , Boguszów Gorce, Centrum Kulturalno –

Kongresowym „Witold”

2014, październik – Na pograniczu światów..., Ząbkowice Śląskie, Galeria Rotunda Centrum

Kultury

2014, styczeń – Magiczne światy, Głuszyca, Galeria Centrum Kultury-MBP

2013, wrzesień –  Inspiracje, Wałbrzych, Galeria na Piętrze, Katolickiego Stowarzyszenia Civitas      

Christiana

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!