Ladislav Kuklík

Ladislav Kuklík

Po ukończeniu Liceum Sztuk Stosowanych w Pradze (1962-66) ukończył Akademię Sztuki, Architektury i Wzornictwa w Pradze w Pracowni Ilustracji i Grafiki u profesorów Jiří Trnki i Zdeněka Sklenářa (1968-74).


Mieszka i pracuje w Pradze. Jego prace są reprezentowane w galeriach i kolekcjach prywatnych w Czechach i za granicą, na przykład w USA, Niemczech, Polsce, Holandii, Belgii, Szwajcarii i Austrii.


Ladislav Kuklík zaczął przedstawiać swoją twórczość publicznie od 1976 roku. Od tego czasu organizuje kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i brał udział w wielu wystawach zbiorowych.


Ladislav Kuklík otrzymał wiele nagród i wyróżnień oraz opublikował niezliczone ilustracje w książkach, gazetach i czasopismach.


Ceny:


1977 - Dyplom i medal - Sopot 78 (Polska) XXXI sztuk pięknych

1984 - Medal - Centrum sztuki

1986 - Nagroda - Publiczna nagroda publiczności, Tuzla (Jugosławia) 4. Międzynarodowa wystawa portretów

1993 - II nagroda - Ex libris, Jicin

1997 - Honorowy Dyplom - Chamaliers (Francja) Triennale Petit Format

1998 - Nagroda Publiczności, Praga, Grafika Roku 1997, Inter-Kontakt-Grafik

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!