Leonid Dudiy

Leonid Dudiy

Leonid Dudiy jest pejzażystą. Malarstwem zajmuje się od dzieciństwa.
1985 rok - dyplom ze specjalizacją w zakresie ceramiki artystycznej (Szkoła Zawodowo-Techniczna w Tarnopolu), 1988-1991 -studia wyższe na Wydziale Malarstwa i Grafiki w Moskwie. 1991- staż w krakowskiej pracowni Jerzego Nowosielskiego.
Wśród obrazów olejnych znajdziecie Państwo wiele pejzaży – tych będących wizerunkiem natury, jak i wedut – pejzaży, które obrazują miejską architekturę. Artysta uprawia malarstwo olejne, posługuje się akrylem lub akwarelą. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ściennym, dekorowaniem wnętrz, grafiką i ilustracją.
Jego obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach, jak i w muzeach, w tym obrazu „Kamieniec Podolski" należącego do zbiorów Muzeum Narodowego w Toronto. Na swoim koncie ma również prace związane z konserwacją zabytków i rekonstrukcje historycznych dzieł. Są to głównie malowidła ścienne w Bisztyneku oraz w pałacu w Wejherowie. Pracował nad freskami w ukraińskich cerkwiach w województwie Tarnopolskim. Jego obrazy można też znaleźć w Muzeum Morskim w Gdańsku („Okręt Kościoła" - 15-wieczne dzieło odtworzone na podstawie kilku czarno-białych odbitek i literackich opisów) Zabrał się również do odtwarzania szesnastowiecznego zabytkowego obrazu Andreasa Stecha pt. „Ukrzyżowanie”, który znajduje się w Kościele Bożego Ciała w Gdańsku.

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!