Marcus Von May

Marcus Von May

Urodził się w roku 1970, interesował się malarstwem od wczesnych lat dzieciństwa, artysta plastyk, poeta, poszukiwacz znaczeń. Podchodzi do życia z wręcz filozoficzną dokładnością, łamiąc schematy i poszukując swoich środków wyrazu artystycznego.

Jego obrazy to surrealistyczne podróże w najdalsze zakamarki wyobraźni, poczucia prawdy i nieskrępowanych potoków myśli.

W swojej twórczości odkrywa prawdę o postaciach, obiektach i pejzażach, w którą wplata swoje surrealistyczne wizje. Doskonale portretuje, uwypuklając charakter malowanych postaci. Obrazy Marcusa Von Maya posiadają sporą dozę dystansu i humoru, które doceniają kolekcjonerzy w kraju i zagranicą.

1995r. maj- I nagroda w konkursie plastycznym i III w konkursie poetyckim II- ego Przeglądu Twórczości Nieprofesjonalnej.

1995r. październik-pierwsza indywidualna wystawa malarstwa połączona z wieczorem poetyckim pt. „Na krawędzi mroku” w Miejskim Centrum Informacji Międzynarodowej.

1995r. listopad-wyróżnienie II-ego stopnia w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego pt. „Nasze wspólne sprawy wczoraj- dziś- jutro”.

1996r. czerwiec-I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym o tematyce ekologiczno- pożarniczej pt. „Czyste powietrze i bezpieczne drogi”.

1997r. czerwiec- wieczór autorski- promocja tomiku wierszy pt. „Wrakowisko”.

1998r. kwiecień- wystawa malarstwa i wieczór poetycki  z cyklu Trojan w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr.

1999r. październik- wystawa malarstwa połączona z wystawą Moniki Mazur pt. „4xM” w Domu Kultury Idalin.

2001r. grudzień- indywidualna wystawa malarstwa połączona z wieczorem autorskim i promocją tomiku wierszy pt. „Poganin” w Klubie Środowisk Twórczych „Łaźnia”.

2003r. wydanie trzeciego tomiku pt. „Ty Jesteś Tym”.

2005r. październik- indywidualna wystawa malarstwa pt. „To co jest”.  

2009r. wydanie czwartego tomiku pt. „Funkcja”.

2017r. maj - indywidualna wystawa malarstwa pt. "X" w Miejskiej Bibliotece.

2018r. styczeń - indywidualna wystawa pt "X" w Domu Kultury Borki.

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!