Mikołaj Rejs

Mikołaj Rejs

Mikołaj Rejs jest artystą zajmującym się street artem, ale w nietypowym wydaniu. Tematyka tworzonych przez niego prac jest zatopiona w ludowych mitach. Jego murale są zamieszkane przez leśne bóstwa, dziwożony inne fantastyczne stwory. Kreuje bardzo klimatyczne światy w przestrzeniach zapomnianych przez ludzi.

Mikołaj Rejs (ur. 1984) zajmuje się fotografią, a od końca lat 90. XX wieku również sztuką ulicy. Jego prace powstają przeważnie w przestrzeniach postindustrialnych. Uczestnik licznych imprez graffiti i street artu (m.in. Meetings of Styles, Lublin 2011–2013; Street Art Festival, Katowice 2011; Lubelski Festiwal Graffiti, Lublin 2010; Outline Colour Festiwal, Łódź 2009, Brain Damage, Warszawa 2003).


Współtworzył projekty artystyczne i edukacyjne (Dzień ze sztuką, MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie 2012; polsko-ukraińsko-mołdawski projekt Artdrome, Ługańsk 2012; Between the Wall, Legnica 2012, Drogi do wolności, MOCAK, Kraków 2011).

Jego prace małoformatowe oraz fotografie były pokazywane na licznych wystawach zbiorowych, m.in. na wystawie Bonarka w Centrum Sztuki Współczesnej, Kraków 2004; Graffiti vs Street Art w Lubelskiej Zachęcie (2011), Muzeum Galicja, Kraków 2013, Projekt Glorieta – Art Boom Festiwal, Kraków 2013; oraz indywidualnych: Onamato – Urban Chapels, Kraków 2012, Art Agenda Nova – NOUMEN Kraków 2014.

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!