Nobuyoshi Araki

Nobuyoshi Araki

Nobuyoshi Araki ( ur. 25 maja 1940 w Tokio) – japoński fotograf i artysta współczesny. Znany jest również pod pseudonimem Arākī.


Araki, który opublikował ponad 350 książek, jest uważany za jednego z najbardziej płodnych artystów Japonii i całego świata. Wiele jego prac to fotografie erotyczne, o niektórych mówi się nawet jako o pornograficznych.


Jedną z wielbicielek twórczości artysty jest Björk, która była również jego modelką. Na jej prośbę Araki wykonał zdjęcia na okładkę jej albumu Telegram.


Życie i twórczość artysty zostały w 2005 roku przedstawione w filmie dokumentalnym Travisa Klose pt. Arakimentari.


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!