Orest Kliusyk

Orest Kliusyk

Orest Kliusyk pochodzi z Kołomyi w zachodniej Ukrainie. Absolwent szkoły plastycznej w Wyżnicy, oraz ASP w Tarnopolu i Iwanofrankowsku. Rzeźbiarz i malarz młodego pokolenia artystów Ukraińskich starej szkoły. Maluje idealne, hiperrealistyczne martwe natury w holenderskim stylu, jak również nostalgiczne pejzaże.

Jego obrazy znaleźć można w najlepszych galeriach i prywatnych kolekcjach od Moskwy po Nowy York. W Polsce maluje od 2015 roku, jego prace już zyskały popularność. Znaleźć je można w licznych kolekcjach prywatnych jak również w zbiorach Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk w Powsinie, które na podstawie swojej kolekcji zbuduje muzeum.

Ważniejsze wystawy:

2008 - Galeria Arttu - wystawa / Warszawa, POLSKA 2008 - Międzynarodowe Targi sztuki współczesnej ART-Kijów - wystawa / Kijów, Ukraina 2009 - Międzynarodowe Targi sztuki współczesnej ART-Kijów - wystawa / Kijów, Ukraina 2012 - Galeria Blue-S - Ogrod Botaniczny PAN / Warszawa, Polska 2015 - Galeria Blue-S - Ogrod Botaniczny PAN / Warszawa, Polska 2016 - Galeria Blue-S - Ogrod Botaniczny PAN / Warszawa, Polska

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!