Paweł  Jerzy  Migdalski

Paweł Jerzy Migdalski

  • Paweł Jerzy Migdalski - warszawiak, urodzony w ciekawym roku 1962,
    z wykształcenia architekt wnętrz z dyplomem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Poza pracą zawodową - projektowaniem wnętrz muzeów multimedialnych oraz projektowaniem graficznym - zajmuje się wyłącznie działalnością artystyczną.

  • Krótko o nim– uwielbia rondo Henry Purcella w wykonaniu na trąbkę, bezczelną dziewczynkę, która patrzy nań z Les Parapluies Renoira, płaczącego chłopca z Ladri
    di Biciclette, widok Pragi od strony Warszawy, piękne kobiety w tańcu oraz wszystkie poranki świata. W czasie wolnym chętnie udaje się do krainy historii sztuki, kultury i cywilizacji, czasem udzielając się jako dyplomowany przewodnik po Stolicy, a tam... gdzie nie spojrzysz piętrzą się domy, domki, a w nich okna w których dzieją się różne rzeczy... Stąd te obrazy i rysunki. A może to wspomnienia z półwyspu Gargano, a może jeszcze coś innego.

  • Mieszka we Włochach, które bardzo mu odpowiadają - wiosną w pobliżu lotniska pięknie czerwienią się maki, a jesienią pięknie żółkną nawłocie. Żelazne ptaki wcale mu nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie, bardzo je lubi. Szczególnie te wielkie z wygiętymi w górę lotkami. Latają powoli, zupełnie jak trzmiele otumanione nektarem zakazanych kwiatów i buczą niskim tonem. I zawsze mają wysoko uniesioną głowę. Nie wiedzieć czemu zawsze odlatują na zachód.

  • Natomiast wschód słońca we Włochach zawsze jest piękny :)


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!