Piotr Sujka

Piotr Sujka

Piotr Sujka urodził się w 1971 roku w Puławach. To absolwent wydziału malarstwa ze specjalizacją malarstwa ściennego na warszawskiej ASP. Jak artysta sam przyznaje, głównym tematem jego prac jest pejzaż, przede wszystkim miejski, martwa natura.


- W pewnym okresie dużo malowałem pejzaży z Kazimierza Dolnego, do którego do dzisiaj mam duży sentyment – mówi Piotr Sujka. - Lecz moją największą pasją i powołaniem jest malarstwo ścienne, szczególnie malarstwo sakralne. 


Od 2008 roku artysta mieszka i pracuje w Albanii, w mieście Shkodra. Tam poprzez swoją pracę pomaga odbudować się, zarówno w sposób fizyczny i duchowy Kościołowi Katolickiemu, który został całkowicie zniszczony w czasach komunizmu. Jego malarstwo można zobaczyć na terenie całej Albanii, gdyż jest on autorem malowideł w parafiach Dobrac, Lac-Korbunit, Bilaj, Guri i Zi, Balldren, Derven, Bajza, w parafii Arra e MAdhe w Shkoder oraz w kaplicy Radia Maryja w Tiranie.

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!