Przemysław Pankowski

Przemysław Pankowski

Przemysław Pankowski 

urodzony 1968 roku z wykształcenia magister sztuk plastycznych.

W swoim życiu zawodowym zajmuje się różnymi dziedzinami sztuki, począwszy od malarstwa, poprzez ceramikę artystyczną, a także metaloplastykę.

Za sobą ma też okres tworzenia kościelnych witraży i renowację sakralnych zabytków w jednym z kościołów w Radomiu.

Najchętniej jednak zajmuje się malarstwem, ustawicznie doskonaląc swój warsztat. Eksperymentuje z różnymi technikami, zmienia sposób komponowania obrazów.

Interesuje Go malarstwo nowoczesne, trochę odrealnione, niedopowiedziane, skłaniające odbiorcę do poszukiwania własnych skojarzeń. Są to zazwyczaj widoki znajome, ale też często jakby senne majaki, które zdają się stawiać pytania, co jest tu rzeczywiste, a co nie. Przestrzeń miejska staje się miejscem do tworzenia własnych, autonomicznych układów plastycznych podkreślonych poprzez grę odcieni i światła.

W przestrzeni tej nie może też zabraknąć ludzi, kreślonych zazwyczaj jako schematyczne sylwetki, które są integralną częścią tych układów. Człowiek pojawia się też wtopiony w przyrodę, poszukujący swoich dróg i odwiecznych pragnień w dążeniu "ad Astra"...

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!