Ryszard Zając

Ryszard Zając

Ryszard Zając to artysta wszechstronny. Z wykształcenia jest konserwatorem dzieł sztuki po studiach na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu, stypendystą Pracowni Konserwacji Zabytków w Olsztynie. Był kierownikiem pracowni plastycznej Wojewódzkiego Domu Kultury w Suwałkach, pełnił funkcję plastyka  miejskiego, pracował w Biurze Wystaw Artystycznych, a potem jako  dyrektor Wzorcowego Ośrodka Kultury w Lipsku nad Biebrzą. To równocześnie malarz, uczestnik plenerów, które zresztą sam prowadził. Wystawiał swoje prace w galeriach Suwałk, Giżycka, Gołdapi, Sejn. Był nagradzany za malarstwo, plakaty, scenografię do dużych przedsięwzięć widowiskowo-teatralnych.


W 1981 roku wrócił do Lęborka, skąd pochodzi. Tu przez 7 lat dyrektorował Miejskiemu Ośrodkowi Kultury. Zrezygnował z tej posady dla kierowania słupskim Teatrem Rondo, w którym był też scenografem. Z teatrem zjeździł Europę od Lizbony po Archangielsk.

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!