Stefan Sławiński

Stefan Sławiński

Stefan Sławiński urodził się w 1948 roku. W 1979 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w pracowni prof. Waldemara Świerzego i Tadeusza Jackowskiego.

Wrażliwy rysownik i malarz. Od 2003 r. swą sztukę tworzył na warszawskiej Pradze i tu powstały jego najbardziej dojrzałe i najbardziej zróżnicowane prace.

Rysunek na tkaninie i zdobione ręcznym rysunkiem ubrania charakteryzują ostatni okres jego twórczości. Miał na koncie wiele wystaw indywidualnych; aktywnie włączał się w akcje artystyczne odbywające się na Pradze Północ - m. in. "Brzeska ulicą artystów", "Nocna Strefa Sztuki", "Piknik Artystyczny" na Ząbkowskiej.

Zmarł 17 sierpnia 2011.

Wystawy indywidualne:

1975 – Klub MPiK Poznań 1976 – Klub ODNOWA Poznań 1978 – Klub MPiK Gorzów Wlkp. 1988 – Rzym 1991 – Biuro Wystaw Artystycznych w Poznaniu 1992 – Biuro Wystaw Artystycznych w Koninie 1992 – Teatr Wielki w Warszawie 1992 – Muzeum Regionalne w Mielcu 1995 – Galeria "Shalom" Warszawa 1996 – Uniwersytet Warszawski 2003 – Art Novum Gallery – Warszawa 2006 – Galeria N"69 Warszawa 2007 – Galeria "Magiel" Warszawa

"Prezentowane prace to część większej całości, po raz pierwszy bez sugestii literackich rysunki i obrazy, którym artysta nadał własny wspólny tytuł "Ślad dotyku". Dotyk rozumiany jest tu bardzo szeroko; istnieje dotyk czasu, dotyk pamięci, dotyk spojrzenia. Dotykiem może być wspomnienie, słowo, dźwięk, a nawet cień. Dotykiem można też budować przestrzeń. Dla tych wszystkich rodzajów dotyku artysta znalazł wspólny element, który jak klamrą spaja je w całość. To ciało kobiety, które pojawia się na każdym obrazie, w różnych konfiguracjach i układach". - Joanna Kiwilszo

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!