Urszula Wardas

Urszula Wardas

Urszula Wardas

Swoje spotkanie z malarstwem rozpoczęłam w szkole podstawowej, choć było to raczej malowanie aniżeli malarstwo. Już wtedy sięgnęłam po farby akwarelowe i olejne biorąc udział w licznych konkursach i wygrywając je. Pod namową rodziców wybrałam jednak inny zawód.

Po latach, w 1999 roku - zakończyłam "karierę" zawodową i po solidnym zgłębieniu podstaw teoretycznych - sięgnęłam ponownie po pędzel i pastele. Zaczęły powstawać obrazy, pastele i grafiki. Jedne były kopiami, inne pracami własnymi.

Unikam pośpiechu. Nad każdym obrazem i pastelą pracuje długo i wytrwale, do momentu aż ze swojej pracy jestem zadowolona. Pozostaje w sferze klasycznych, ponadczasowych tematów. Maluje pejzaże, kwiaty, czasem portrety. Pejzaże utrwalam w różnych porach roku. Moje obrazy wynikają z wnikliwej obserwacji otaczającego nas świata, z całym bogactwem jego kształtów i barw. Jako przerywnik i relaks - zaczęłam również malować na szkle - wykorzystując do tego ciekawe pod względem kształtu i koloru butelki, słoiki i starą niekompletną ceramikę.

Moje prace znajdują się w prywatnych zbiorach i kolekcjach w kraju i za granicą: w USA, Australii, Wielkiej Brytanii, Francjii, Austrii, Hiszpanii, Belgii oraz w Rosjii i na Ukrainie.

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!