Wieland Zeitler

Wieland Zeitler

Wieland Zeitler to niemiecki malarz mieszkający w Berlinie i Francji. W latach 1964-71 studiował w Wyższej Szkole Malarstwa w Berlinie. Jego nauczycielem był czołowy przedstawiciel niemieckiej sztuki Informel, Fred Thieler, uczeń słynnego Carla Caspara i honorowy członek niemieckiej Akademii Sztuki oraz stowarzyszenia artystów "Neue Darmstädter Sezession". Współpracuje również z galeriami sztuki współczesnej w Warszawie.

Zeitler w swym malarstwie odszedł z czasem od stylu reprezentowanego przez swego mistrza, zwracając się coraz częściej w stronę przedstawień figuralnych, klasycznego pejzażu i osiągnięć neoekspresjonistów.

Studiował również historię sztuki i filozofię, wzbogacając twórczość o koncepcje nowoczesnego humanizmu i współczesne teorie sztuki.

W malarstwie Zeitlera widoczny jest wyraźny wpływ malarstwa japońskiego, podziw dla natury i jej form, wyczuwalna aura poetyckości. Na wystawie w Olsztynie zaprezentowane zostały obrazy przedstawiające abstrakcyjne pejzaże, widoki łańcuchów górskich, wodospadów, ukrytych między szczytami kotlin i skalnych tuneli.

polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową, oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa sylwetki artystów, których dzieła znalazły się w naszej kolekcji obrazów, grafik i rzeźb. Przedstawiamy twórców, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!