Wojciech Piekarski

Wojciech Piekarski

Wojciech Piekarski urodził się w 1980 roku. Przedstawiciel polskiej sztuki współczesnej, należy do grona młodych artystów.

Po ukończeniu architektury na Politechnice Łódzkiej zadebiutował swoimi obrazami na Aukcjach Promocyjnych od razu odnosząc duży sukces w sztuce.

Młodzi artyści są pod silnym wpływem postkonstruktywizmu i starają się tworzyć w duchu sztuki propagowanej przez łódzką ASP, kontynuującą w różnych formach myśl Strzemińskiego.

Piekarski maluje realistyczne martwe natury i akty starając się nawiązywać do tradycji malarskich Caravaggia.

Z uczelni wyniósł umiejętności dobrego rysunku i znajomość perspektywy, które bardzo przydają mu się w tworzeniu zbliżonych nieraz do hiperrealizu kompozycji.

Jego obrazy olejne trafiają do kolekcji łódzkich, warszawskich, ale także poza granice naszego kraju, np. aż do Hongkongu.

Jego duży akt p.t. "Sen" uzyskał na VIII Aukcji Promocyjnej 5750 zł i jak do tej pory jest najdrożej sprzedaną w Łodzi pracą artysty z młodego pokolenia.

Wśród 10 najdrożej sprzedanych dzieł na aukcjach promocyjnych pięć jest jego autorstwa. Ten spektakularny sukces wynika zapewne z faktu, że twórczość Piekarskiego odbiega diametralnie od tego co można zobaczyć w łódzkich galeriach sztuki współczesnej.

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!