Zbigniew Blajerski

Zbigniew Blajerski

Rzeźbą pasjonuje się od dziecka. Pierwsze jego prace powstały w pracowni artystycznej rodziców, w Jarosławiu. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Rzeźbi w ceramice, drewnie, kamieniu, metalu oraz gipsach i żywicach.

Wybrane wystawy:

„Jubileusz 75-Lecia Krakowskiego Zoo, Plenerowa Wystawa Rzeźby i Rysunku”, maj 2004, Kraków

„Fetysz”, wystawa zbiorowa malarstwo, rzeźba, grafika, rysunek, 28 marca 2008, Kraków

Wystawa poplenerowa Ceramiki Artystycznej, październik 2007, galeria Cafe Młynek, Kraków

Wystawa prac studentów pracowni rzeźby w ceramice na Wydziale Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, 2008 Bolesławiec, 2009 Krzeszowice, 2009 Myślenice, 2008 Zabierzów

„Młode talenty plastyczne”, wystawa w galerii sztuki „Hortar” 2008 Tarnów

„Natura betonu siedzisko”, wystawa kończąca warsztaty betonowe dla studentów architektury i rzeźby 2006 Kraków

Wystawa ceramiki w Galerii „Na Styku” chrzanowskiego MOKSiR, listopad 2008, Chrzanów

Wystawa rzeźby prof. Jerzego Nowakowskiego pt. "Moi dyplomanci i ja" z okazji jubileuszu 40-lecia pracy twórczej, 15 XII 2011r.- 8 I 2012 r. Górny Pałac Sztuki, Kraków

POPLENEROWA WYSTAWA CERAMIKI studentów i absolwentów Pracowni Rzeźby w Ceramice Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, 6 października 2011 w Galerii e66 w Gdańsku.

Otwarcie Nowej Architektonicznej Przestrzeni z Designem, sklep Idea Fix ul. Bocheńska7, 25.05.2012 r. na Krakowskim Kazimierzu.

Rzeźba utrwalona ogniem. Galeria Domu Polonii w Krakowie, Rynek Główny 14, 6 lutego 2013 roku.

polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!