Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17

Galeria Foksal 17 powstała w czerwcu 2017 roku, lecz na polskim rynku sztuki funkcjonujemy od ponad 14 lat. Selekcjonujemy dla Państwa wyjątkowe Dzieła Sztuki Współczesnej, które prezentujemy zarówno w naszej stacjonarnej, warszawskiej Galerii przy ul. Foksal 17, jak i w sklepie internetowym.

Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 to wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni, w historycznym centrum Warszawy stworzyliśmy kameralną Galerię Sztuki. W klimatycznym wnętrzu kamienicy PiW'u na Foksal, prezentujemy Nowoczesne Obrazy Olejne, Grafiki i Rzeźby. Jesteśmy prywatną i przede wszystkim komercyjną Galerią Sztuki, posiadamy wyjątkową kolekcję Nowoczesnych Obrazów, w szczególności najbardziej poszukiwanych Obrazów Olejnych na Płótnie. W Galerii Foksal 17 prezentujemy najlepsze starannie wyselekcjonowane prace, najlepszych artystów, których dzieła znajdują się w naszej kolekcji.

Sztuka Współczesna to bardzo szerokie spektrum gatunków, tematów i technik. W Galerii Foksal 17 nie zamykamy się na żaden rodzaj Sztuki Współczesnej. W naszej obszernej i różnorodnej kolekcji, każdy miłośnik sztuki znajdzie coś dla siebie. Posiadamy na sprzedaż: obrazy olejne, akrylowe, na płótnie, desce i płycie. Pastele, akwarele, gwasze i autorskie grafiki tworzone na papierze. Rzeźby w brązie, drewnie, kamieniu czy nawet szkle, czy instalacje artystyczne łączące wiele technik malarskich z twórczością przestrzenną.

Nasza kolekcja stale się powiększa. Odkrywamy dla Państwa nowe, ekscytujące dzieła sztuki i nazwiska, które za nimi stoją. Oferujemy Państwu nasze doświadczenie i wiedzę zarówno przy dekorowaniu mieszkania lub domu, jak i przy wyborze dobrze rokującej inwestycji w dzieła sztuki. Służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową, oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. 

Galeria Malarstwa

W kolekcji Galerii znajdą Państwo znakomite przykłady Malarstwa współczesnych mistrzów. Znakomitą większość kolekcji stanowią Obrazy Olejne na płótnie, w dużych formatach, chociaż i akryle zyskują w ostatnim czasie na popularności.

Różnorodność formatów, technik i rodzajów malarstwa, jakie oferujemy w Galerii Foksal 17 ma jeden wspólny margines, jakim jest jakość prezentowanych przez nas Dzieł Sztuki. 

Wyjątkowe miejsce w Galerii Foksal 17 zajmuje Malarstwo Abstrakcyjne. Nowoczesne Abstrakcje w ciepłych, pastelowych kolorach stanowią obiekt poszukiwań wielu wymagających kolekcjonerów, architektów i dekoratorów wnętrz. W naszej Galerii znajdą Państwo Malarstwo Abstrakcyjne na najwyższym poziomie, którego doskonałymi przykładami są m.in. Zdzisław Majrowski - Constantin Meyro, Piotr Trusik, Michał Poleszczuk, Poul Poison czy Justine.

Foksal 17 to również Galeria Malarstwa surrealistycznego, które w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans. W naszej kolekcji posiadamy obrazy wybitnych polskich i ukraińskich artystów. Realizm Magiczny znajdą Państwo w twórczości: Rafała Olbińskiego, Mariusza Lewandowskiego, Jarosława Jaśnikowskiego, Tomasza Alena Kopery, Alexandra Dobrodiya, Borysa Michalika, Olega Litvinenko, Andrzeja Popiela, Łukasza Dziedzica, Dawida Figielka, Joanny Kozeli, Dimo Litovki, Janusza Zielińskiego i wielu innych, ciekawych artystów.


 

W Galerii Foksal 17 znajdą Państwo również Malarstwo, z każdej innej kategorii. Kwiaty, pejzaże, marynistykę, martwe natury, akty, portrety i wiele innych, zarówno w nowoczesnym, prawie abstrakcyjnym lub symbolicznym wydaniu, jak również stylizowane na klasycznych mistrzów ocierając się o hiperrealizm.

Dokładamy wszelkich starań, aby wyselekcjonowane przez naszą Galerię Malarstwo, spełniało najwyższe wymagania jakości, stawiane przez naszych klientów. Staramy się aby każdy gość naszej galerii, znalazł w naszej kolekcji odpowiednie dzieło sztuki, którym będzie cieszyć się przez długie lata.
Nowoczesne Obrazy Olejne

W naszej kolekcji znajdą Państwo całe mnóstwo różnorodnych, Nowoczesnych Obrazów Olejnych na sprzedaż. Podstawowym kryterium wyboru Obrazów do naszej kolekcji jest ich jakość. Dlatego wśród klasycznych Martwych Natur znajdą Państwo również takie, które z powodzeniem można zawiesić na ścianie salonu czy jadalni w Nowoczesnym wnętrzu.

Nowoczesne Obrazy Olejne, to również idealna dekoracja ściany biura czy gabinetu urządzonego według współcześnie panujących trendów. Charakterystyczne dla Nowoczesnych Obrazów Olejnych są ciepłe pastelowe kolory, lub kontrastowo, monochromatyczne, utrzymane w czerni i bieli prace w dużych formatach. Artyści często wybierają abstrakcje, lub ekspresyjny symbolizm, ze względu na uniwersalność formy tej.

Dekorowanie ściany salonu lub sypialni Nowoczesnymi Obrazami Olejnymi dodaje wnętrzu prestiżu i polotu, jak również nadaje wnętrzu unikatowy charakter. Nasze Obrazy zdobią już ściany niejednego domu, apartamentu i mieszkania. Jesteśmy dumni z faktu, że tak wielu klientów wybrało Nowoczesne Obrazy Olejne z naszej bogatej kolekcji Współczesnych Dzieł Sztuki. 

Współczesne Malarstwo Polskie

Znajdą Państwo u nas najlepszych, współczesnych artystów z Polski, Ukrainy, Białorusi i innych krajów naszego regionu. Obok znanych i uznanych artystów, takich jak: Edward Dwurnik, Tomasz Sętowski, Jarosław Jaśnikowski, Zdzisław Majrowski - Constantin Meyro, Alexander Dobrodiy, Gennadiy Tishchenko, Yaroslav Kachmar, Mariusz Lewandowski, Stefan Sławiński, Andrzej Troc, Waldemar Wroński, Bożena Olak, Wojciech Piekarski, Klaudia Choma, Borys Michalik, Krzysztof Jarocki, Zbigniew Jarocki, Wojciech Jarocki, Konstantin Kalinovich, Oleg Denisenko, znajdą Państwo ekscytujące prace nowych, wyselekcjonowanych przez naszą Galerię artystów, m.in.: Olega Litvinenko, Joanny Wierzbickiej, Dimo Litovki i Justyny Ryll.

Współczesne Malarstwo Polskie znajduje uznanie wielu usatysfakcjonowanych odbiorców sztuki na całym świecie. Obrazy z naszej kolekcji malarstwa zdobią ściany biur i domów nawet w najdalszych zakątkach całego globu.
UWAGA 

Kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów dzieł sztuki umieszczonych na portalu internetowym "Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17" na domenie foksal17.pl, jest zabronione przez Artcorp Sp. z o.o. © 2019. 

(Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)