Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

11 września Manhattan

  • Numer ID 812
zapytaj o produkt
Cena:
70000 zł
Dla kwot powyżej 45.000 zł nie jest możliwy zakup obrazu przez system płatności online. W celu zakupu skontaktuj się z nami używając formularza kontaktowego, lub zadzwoń +48 517 213 615 ++48 517 213 615
opis pracy:

Obraz olejny "11 września Manhattan" powstał w roku 2008, czyli w okresie który Zdzisław Majrowski-Meyro zalicza do fazy udoskonalania swojego warsztatu abstrakcyjnego. Ten znany wśród koneserów sztuki na całym świecie malarz, przechodził kilka faz warsztatowych swojej twórczości. Najnowsze obrazy olejne Majrowskiego-Meyro są dziełami o głębokim wyrazie i mistrzowskiej technice. Autor płótna "11 września Manhattan" operuje metodą impasto, czyli wielowarstwowego nakładania farby. Pozornie chaotyczne warstwy, dodają obrazowi tekstury i głębi. Cechą odbiegającą od nieformalnych zasad, jakimi posługuje się abstrakcja, jest temat tego dzieła. Trudno jest go dowolnie interpretować, wywołuje jednak potok emocji i prowokuje do głębszych rozważań.  

Obraz został namalowany na płótnie o imponującym formacie (196 cm x 140 cm), co jest wyborem typowym dla malarza w tym okresie jego twórczości. Ze względu na gabaryty "11 września Manhattan" jest propozycją dekoracji na ścianę salonu, biura czy foyer. Obraz odnajduje się idealnie na dużej, reprezentacyjnej ścianie prywatnego domu, galerii malarstwa czy instytucji. Nowoczesne obrazy olejne odważnie operują rozmiarem, ale też barwą i pigmentacją. Studiując kompozycję, obserwator nie ma wątpliwości co do tematu obrazu, wprost wynikającego z jego tytułu. Majrowski-Meyro postanowił poświęcić ten obraz olejny tragicznemu atakowi terrorystycznemu na Manhattanie z roku 2001. Widz może wyodrębnić elementy spiętrzonych szczątków zawalonych budynków WTC. Perspektywa sugeruje, iż obserwujemy tę scenę z punktu widzenia przechodnia. Obraz "11 września Manhattan" to barwne bloki i posępne kontury o uderzającej kolorystyce. Mnogość czerwieni, oranżu i żółcieni sugeruje szalejące języki ognia, opanowujące zgliszcza słynnych wież. Spektakularna kompozycja i moc walorów barw, czynią obraz niezwykle realistycznym, choć abstrakcyjnym w formie.

Inteligentny warsztat i efekt, jaki wywołuje olej "11 września Manhattan" sprawiają, że ten nowoczesny obraz, można eksponować we wnętrzu o zimnej lub ciepłej, lecz zunifikowanej kolorystyce. Opracowanie płótna o dramatycznym wydarzeniu historycznym zasługuje na wyróżnienie w pomieszczeniu. Połączenie emocjonalnego momentu i abstrakcji u Majrowskiego-Meyro to staranna technika, dzięki której obraz artysty wnosi na rynek sztuki wielowymiarową wartość. Obrazy olejne Zdzisława Majrowskiego-Meyro cieszą się ogromnym powodzeniem wśród wytrawnych koneserów sztuki współczesnej. Doceniają je galerie malarstwa, aukcjonerzy i dekoratorzy wnętrz. Dzieła Majrowskiego to nowoczesne obrazy o wysokim potencjale artystycznym, które jednocześnie sprawdzają się znakomicie jako inwestycyjne dzieła sztuki. Oprócz funkcji estetycznych, niewątpliwie stanowią doskonałą lokatę kapitału.

Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 ma niebywałą przyjemność posiadania obrazu "11 września Manhattan" Majrowskiego-Meyro w swojej kolekcji. Gorąco zachęcamy do jego kupna, wiedząc doskonale, iż te wyjątkowe obrazy olejne na sprzedaż powinny wzbogacać inne zbiory. Dla zapewnienia płynności oferty galeryjnej, z uwagi na wymiary płótna prezentacja na żywo możliwa jest po wcześniejszym umówieniu się. Zapraszamy!
znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!