Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

12-stu skrzypków

  • Numer ID 4109
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Akryl "12-stu skrzypków" to obraz Pawła Kluzy z 2019 roku, reprezentujący cykl figuralnych kreacji przedstawiających muzyków. Paweł Kluza zajmuje się twórczością artystyczną od wczesnych lat młodzieńczych. Jak sam przyznaje, spotkania z dwiema wyjątkowymi postaciami polskiej sztuki pięknej (2004-2014), zadecydowały o porzuceniu przez niego kariery biznesowej na rzecz zgłębiania stylistyki malarskiej. Nikifor oraz Edward Dwurnik stali się główną inspiracją warsztatową Kluzy, czyniąc go naturalnym następcą tych wybitnych prymitywistów. W swoich obrazach oddaje hołd mistrzom, jego prace są ściśle związane z manierą Nikifora i Dwurnika. Jednak bliższa obserwacja obrazów olejnych pozwala dostrzec autorskie, ewolucyjne zabiegi malarskie Pawła Kluzy, a ich przykładem praca, którą z przyjemnością Państwu prezentujemy. "12-stu skrzypków" powstał w technice akrylowej na płótnie o formacie 55 cm x 46 cm.

Kompozycja, którą proponuje autor inspirowany stylem Dwurnika, przestawia grupę uniformistycznych postaci przywodzących na myśl żydowskich muzyków ludowych. Każda z dynamicznie ujętych postać gra na skrzypcach, różni się nieco pozą i gestami, co sprawia wrażenie niemal namacalnej melodii. Elementy kompozycji ujęte zostały w ciepłych tonacjach, z wykorzystaniem pomarańczu, brązu oraz soczystej zieleni. Niemalże homogeniczna sekwencja postaci niesie ze sobą znamiona odrealnienia, zabawy z percepcją publiczności oraz zachęca do samodzielnej interpretacji estetycznej. 

Obrazy akrylowe Pawła Kluzy są wyjątkową propozycją dla koneserów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Awangardowe kompozycje to doskonała dekoracja na ścianę do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Prace czerpiące z dziedzictwa słynnych polskich prymitywistów, nabrały wymiernej wartości kolekcjonerskiej po śmierci Dwurnika w 2018 roku. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 serdecznie poleca Państwu kupno obrazu akrylowego Pawła Kluzy "12-stu skrzypków" !znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!