Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Baletnice

  • Numer ID 5108
zapytaj o produkt
Cena:
5000 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Obraz olejny „Baletnice” to dzieło Łukasza Dziedzica z 2020 roku, reprezentujące cykl prac artysty wykonanych w nurcie malarstwa abstrakcyjnego. Urodzony w 1976 roku artysta plastyk zajmuje się malarstwem, grafiką oraz typografią, jednak jego doświadczenie ze sztuką piękną jest o wiele szersze i niezwykle zróżnicowane. Co należy podkreślić, Dziedzic nie uzyskał na swojej drodze twórczej formalnego wykształcenia – jest bowiem samoukiem. Warszawiak zajmuje się projektowaniem dla prasy, poligrafii oraz pracowni urbanistycznych. Zainicjował w latach dwutysięcznych powstanie jednej z największych w Polsce pracowni architektonicznych i szkoły rysunku. To wielowymiarowe doświadczenie wpłynęło na jego styl malarski – który przez znawców określany jest jako doskonale odrobiony, elegancki lecz ekspresyjny. Interesują go zagadnienia ludzkiego ducha i ciała oraz filozofia życia w przestrzeni, a do tego pierwszego zakresu tematycznego należy prezentowany dziś Państwu obraz „Baletnice”, powstały na płótnie o wymiarach 120 cm x 80 cm, w technice olejnej.


Widz dostrzega na tym wielkoformatowym płótnie wyważoną, zarówno kompozycyjnie jak i kolorystycznie, plastyczną aranżację. Sugerując się tytułem dzieła malarza jesteśmy skierowani na ścieżkę interpretacji: oto scena tancerek baletowych upozowanych w finezyjnym układzie scenicznym. Są one oddane w manierze abstrakcyjnej, z wykorzystaniem kontrastujących barwnie linii, wstęg i otwartych kształtów. Łukasz Dziedzic wykorzystał w tej kompozycji rozmaite odcienie żółcieni, od złocistej, miodowej i bursztynowej po delikatny orzech. Detale sylwetek oddał on w czerni i bieli, a uwagę przyciąga swoisty strumień światła zza baletnic, przywodzący na myśl jupitery teatralne. Scena obserwowana jest przez abstrakcyjne okulary i całkowicie swobodna w odbiorze.


Obrazy olejne Łukasza Dziedzica to doskonałe dekoracje do przestronnego salonu, obrazy na ścianę sypialni czy reprezentacyjnego hallu. Ze względu na swoje rozmiary, „Baletnice” znakomicie sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach o harmonijnej kolorystyce. Obrazy abstrakcyjne to w ostatnich latach duża część światowego tortu w zakresie inwestycji alternatywnych w sztukę nowoczesną. Pracami Dziedzica mogą zainteresować się zarówno właściciele kolekcji dzieł sztuki prywatnych, jak i korporacyjnych. Mówiąc o obrazach inwestycyjnych analitycy rynku sugerują kupcom właśnie takie współczesne oleje na płótnie, dlatego z dumą polecamy Państwu obraz „Baletnice” jako dzieło sztuki na sprzedaż. Zapraszamy do kontaktu z Galerią Sztuki Współczesnej Foksal 17 w Warszawie!


znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!