Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Bez tytułu

  • Numer ID 6604
zapytaj o produkt
Cena:
800 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

     

Wydruk z oryginalnej matrycy cyfrowej Autora (22MB) na specjalnie preparowanym papierze o gramaturze 280.

 Przedstawienie stricte: 29 x 36 cm

 Grafika niesygnowana z niedoszłej wystawy, planowanej za życia Autora w 2004 roku, pochodząca ze zbiorów oferenta - „Galerii PLUS”   (Zygmunta Korusa)

                             Notka o autorze: Zdzisław Beksiński jako artysta-samouk zaczynał w Sanoku. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, dyplom: 1952 r. Około 1956 r. zajął się fotografią artystyczną, później — w okresie 1958—62 tworzył metalowo-reliefowe rzeźby. W latach 1962—74 skupił się głównie na ekspresyjnych rysunkach o tematyce figuratywnej, wykonywanych początkowo piórkiem i tuszem, potem — węglem i kredkami. Sukces krajowy odniósł w 1964 r. wystawą rysunków i malarstwa w warszawskiej galerii „Foksal”, prowadzonej przez krytyka sztuki Janusza Boguckiego. Następne wystawy malarstwa (na płytach pilśniowych) z lat: 1967, 70, 72, 77, 81 unikalną wyobraźnią i maestrią warsztatową wzbudziły ogromne zainteresowanie odbiorców i wyniosły artystę na czołowe miejsce sztuki polskiej. W latach 1999—2001 opracowuje techniką fotomontażu cyfrowego dużą ilość przedstawień zwanych grafiką komputerową. Jest artystą z grona najwyżej cenionych we współczesnej sztuce polskiej, reprezentowanym w liczących się kolekcjach muzealnych krajowych i na świecie. Reprezentatywny zbiór dzieł Zdzisława Beksińskiego znajduje się w Sanoku oraz w rękach paryskiego marszanda Piotra Dmochowskiego.

znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!