Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Białystok (edycja 56/100)

  • Numer ID 5146
zapytaj o produkt
Cena:
1840 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

"Białystok (edycja 56/100)" to reprodukcja dzieła Edwarda Dwurnika z 2010 roku, które mamy przyjemność prezentować dla Państwa w ramach kolekcjonerskiej serii inkografii (cyfrowa technika graficzna z wykorzystaniem tuszu), z sygnaturą autora. Postaci malarza koneserom polskiej sztuki nie trzeba szczegółowo przedstawiać, jednak z uwagi na to, iż zmarł on jesienią 2018 roku, zarysujemy jego charakterystykę. Edward Dwurnik nazywany był malarzem-celebrytą, choć sam dystansował się wobec tego miana i często grał w kotka i myszkę z prasą. To z pewnością jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych, który już od lat 60. XX wieku odznaczał się wybitną płodnością twórczą. Dwurnik bezkompromisowo rozprawiał się ze stereotypami dotyczącymi tematu i formatów obrazów olejnych, wnosząc ożywczą nutę na polski rynek sztuki. Tworzył cykle zaangażowane społecznie, abstrakcyjne, kwiatowe oraz pejzaże miejskie. Do tych ostatnich należy oferowany na sprzedaż "Białystok (edycja 56/100)" - to inkografia na papierze o niewielkim formacie (30 cm x 25 cm). Praca posiada stosowny certyfikat autentyczności reprodukcji.

Kontemplując obraz, widzimy plastyczne wyobrażenie miejskiej zabudowy Białegostoku, jego historycznego centrum – starego miasta. W kompozycji zauważamy kilka charakterystycznych budowli sakralnych w mieście, m.in. kościół św. Rocha, cerkiew św. Mikołaja czy też bazylikę Wniebowzięcia NMP. Malarz wykorzystał w tej kreacji rozmaite tonacje błękitu: kobalt, błękit paryski, łagodny niebieski oraz granat. W detalach architektonicznych posługuje się wyróżniającą się bielą. Perspektywa kieruje wzrok widza na - charakterystyczną dla maniery Dwurnika – odrealnioną siatkę miejskich ulic, skwerów oraz obłe drzewka. Przede wszystkim jednak uwagę przyciągają dachy i frontony kamienic, typowe w warsztacie Mistrza. Całość znakomicie łączy prymitywizm rysunkowy z bogatym pejzażem miejskim.

Obrazy Edwarda Dwurnika od lat są znakomitą propozycją dla kolekcjonerów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Limitowane, oryginalne reprodukcje jego dzieł stanowią tym bardziej pożądany przedmiot dekoracyjny do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Awangardowa seria pejzaży miejskich, które są efektem wielu podróży malarza, zyskują ogromną wartość rynkową dzięki kompaktowemu formatowi. Cenione przez dekoratorów wnętrz miniatury wyróżnia fakt, iż dzięki bogactwie detali oraz renomie samego artysty, potrafią być one cenniejsze niż wielkoformatowe dzieło malarstwa nowoczesnego. Zapraszamy do kontaktu z Galerią Foksal 17 - z przyjemnością będziemy pośredniczyć w sprzedaży najwyższej jakości cyfrowej miniatury Edwarda Dwurnika "Białystok (edycja 56/100)"!


znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!