Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Błękitne pogo w błękitnym Jarocinie (ed.13/20-A3)

  • Numer ID 4148
zapytaj o produkt
Cena:
2200 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

"Błękitne pogo w błękitnym Jarocinie (ed.13/20-A3)" to reprodukcja dzieła Edwarda Dwurnika z 1995 roku, którą mamy przyjemność prezentować dla Państwa w ramach kolekcjonerskiej serii inkografii (cyfrowa technika graficzna z wykorzystaniem tuszu), z sygnaturą autora. Postaci malarza koneserom polskiej sztuki nie trzeba szczegółowo przedstawiać, jednak z uwagi na to, iż zmarł on jesienią 2018 roku, zarysujemy jego charakterystykę. Edward Dwurnik nazywany był malarzem-celebrytą, choć sam dystansował się wobec tego miana i często grał w kotka i myszkę z prasą. To z pewnością jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych, który już od lat 60. XX wieku odznaczał się wybitną płodnością twórczą. Dwurnik bezkompromisowo rozprawiał się ze stereotypami dotyczącymi tematu i formatów obrazów olejnych, wnosząc ożywczą nutę na polski rynek sztuki. Tworzył cykle zaangażowane społecznie, abstrakcyjne, kwiatowe, pejzaże miejskie oraz sceny rodzajowe. Do tych ostatnich należy oferowane na sprzedaż "Błękitne pogo w błękitnym Jarocinie (ed.13/20-A3)" - to inkografia na papierze o niewielkim formacie miniatury (30 cm x 23 cm). Praca posiada stosowny certyfikat autentyczności reprodukcji.

Kontemplując obraz, widzimy plastyczne wyobrażenie tłumu zgromadzonego na - jak sugeruje nadany mu tytuł - słynnym festiwalu muzyki rockowej w Jarocinie. Artysta wykorzystał w tej monochromatycznej kreacji mnogość odcieni błękitu, od kobaltu po seledyn. Kompozycja przywodzi na myśl zbliżenie, uniformistyczny kadr na ludzkie zbiorowisko. Widz dostrzega wśród zgromadzonych fanów muzyki, grajków, przebierańców, żandarmów oraz wiele stylizowanych postaci, oddanych nieco precyzyjniej niż reszta gawiedzi. Całość znakomicie łączy prymitywizm rysunkowy z malarstwem figuralnym i sceną rodzajową. 

Obrazy i grafiki Edwarda Dwurnika od lat są łakomym kąskiem dla kolekcjonerów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Limitowane, oryginalne reprodukcje jego dzieł stanowią tym bardziej pożądany przedmiot dekoracyjny do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Awangardowa seria pejzaży, które są efektem wielu podróży malarza, zyskują ogromną wartość rynkową dzięki kompaktowemu formatowi. Cenione przez dekoratorów wnętrz miniatury wyróżnia fakt, iż dzięki bogactwie detali oraz renomie samego artysty, potrafią być one cenniejsze niż wielkoformatowe dzieło malarstwa nowoczesnego. Zapraszamy do kontaktu z Galerią Foksal 17 - z przyjemnością będziemy pośredniczyć w sprzedaży najwyższej jakości cyfrowej reprodukcji Edwarda Dwurnika "Błękitne pogo w błękitnym Jarocinie (ed.13/20-A3)"!


znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!