Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Bożenka

  • Numer ID 4121
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Akryl "Bożenka" to obraz Pawła Kluzy z 2019 roku, reprezentujący cykl abstrakcyjnych miniatur z motywem zwierzęcym. Paweł Kluza pochodzi z Jury Krakowsko-Częstochowskiej i zajmuje się twórczością artystyczną od wczesnych lat młodzieńczych. Jak sam przyznaje, spotkania z dwiema wyjątkowymi postaciami polskiej sztuki pięknej (2004-2014), zadecydowały o porzuceniu przez niego kariery biznesowej na rzecz zgłębiania stylistyki malarskiej. Nikifor oraz Edward Dwurnik stali się główną inspiracją warsztatową Kluzy, czyniąc go naturalnym następcą tych wybitnych prymitywistów. W swoich obrazach oddaje hołd mistrzom, jego prace są ściśle związane z manierą Nikifora i Dwurnika. Jednak bliższa obserwacja obrazów pozwala dostrzec autorskie, ewolucyjne zabiegi malarskie Pawła Kluzy, a ich przykładem praca, którą z przyjemnością Państwu prezentujemy. "Bożenka" powstał w technice akrylowej na płótnie o formacie miniatury (30 cm x 30 cm).

Kompozycja proponowana przez Kluzę to nadnaturalne wyobrażenie gęsi, przedstawionej za pomocą prostego szkicu. Kontury ptaka czynią go przezroczystym, przez co widz patrzy na wskroś na intensywne zielono-żółte tło miniatury. W owym tle znajdują się kontury przywodzące na myśl trzy egipskie piramidy oraz konstrukcję w typie szybu węglowego. Artysta wykorzystał odcienie błękitu paryskiego i kobaltu do naniesienia elementów składowych. Miniatura Kluzy niesie ze sobą znamiona odrealnienia, zabawy z percepcją publiczności oraz zachęca do samodzielnej interpretacji estetycznej. 

Obrazy akrylowe Pawła Kluzy są wyjątkową propozycją dla koneserów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Awangardowe kompozycje to doskonała dekoracja na ścianę do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Miniatury czerpiące z dziedzictwa słynnych polskich prymitywistów, nabrały wymiernej wartości kolekcjonerskiej po śmierci Dwurnika w 2018 roku. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 serdecznie poleca Państwu kupno obrazu akrylowego Pawła Kluzy "Bożenka" !znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!