Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Champagne

  • Numer ID 709
zapytaj o produkt
Cena:
19000 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Obraz olejny "Champagne" powstał w roku 1993 i stanowi znakomity przykład ewolucji malarstwa Zdzisława Majrowskiego-Meyro. Obrazy z lat 90. XX wieku polski malarz tworzył z wykorzystaniem technik modernistycznych, w tym abstrakcjonizmu w jego rozmaitych odmianach. Dzięki nowatorskiemu podejściu do medium jednak, wszystkie dostępne prace Meyro otrzymują unikatowy ładunek estetyczny. Prezentowane dzieło abstrakcjonizmu geometrycznego powstało na płótnie o imponującym formacie - 100 cm x 130 cm i zostało wykonane w technice olejnej. Ta luksusowa artystyczna dekoracja sprawdzi się znakomicie jako obraz na ścianę salonu, biura czy biblioteki. Ponadczasowy charakter tego wielkoformatowego dzieła pozwalają wyeksponować je w reprezentacyjnej przestrzeni publicznej, jak i w prywatnym zaciszu. 

Awangardowe płótno Constantina Meyro - jak brzmi jego przydomek artystyczny -  to plastyczne wyobrażenie zbioru geometrycznych kształtów o nieuporządkowanej strukturze. Autor wykorzystał w tej kreacji komplementarne tonacje błękitu, lazuru, fioletu, z czernią, czerwienią i żółcienią w detalach. Kontemplując tę nowatorską pracę dostrzegamy sekwencje brył, okręgów i konturów, które przenikają się w planie kompozycyjnym. Ten unikalny, eklektyczny obraz angażuje oko i percepcję widza w pogodny, intrygujący sposób. Obraz olejny obserwowany jest przez abstrakcyjne okulary i całkowicie swobodny w interpretacji. 

"Champagne" to nowoczesny obraz olejny, który przyciągnie uwagę wyeksponowany na minimalistycznym tle, w zarówno w stonowanym, jak i barwnym pomieszczeniu. Renomę prac malarskich Constantina Meyro buduje bowiem wszechstronność użytkowa, kunszt oraz skoncentrowany przekaz. Dzieła artysty, ich estetyka i zamiłowanie autora do dzieł wielkoformatowych, rozpoznawane są przez kolekcjonerów oraz instytucje sztuki na całym świecie. Są to - przede wszystkim - innowacyjne obrazy olejne o wysokim potencjale artystycznym. Koneserzy chcący rozpocząć przygodę z inwestycją na rynku sztuki współczesnej, znajdą w nich natomiast solidną długoterminową lokatę kapitału. Warszawska Galeria Foksal 17 z dumą poleca "Champagne" jako obraz na sprzedaż!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!