Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Chwila

  • Numer ID 816
zapytaj o produkt
Cena:
80000 zł
Dla kwot powyżej 45.000 zł nie jest możliwy zakup obrazu przez system płatności online. W celu zakupu skontaktuj się z nami używając formularza kontaktowego, lub zadzwoń +48 517 213 615 ++48 517 213 615
opis pracy:

Obraz olejny "Chwila" powstał w roku 2007, czyli w okresie który Zdzisław Majrowski-Meyro zalicza do fazy udoskonalania swojego warsztatu abstrakcyjnego. Ten znany wśród koneserów sztuki na całym świecie malarz, przechodził kilka faz warsztatowych swojej twórczości. Najnowsze obrazy olejne Majrowskiego-Meyro są dziełami o głębokim wyrazie i mistrzowskiej technice. Autor płótna "Chwila" operuje metodą impasto, czyli wielowarstwowego nakładania farby. Pozornie chaotyczne i czasem mieszane już na płótnie warstwy, dodają obrazowi tekstury i głębi. "Chwila" posiada również kilka innych cech charakterystycznych dla malarstwa współczesnego.

Obraz został namalowany na płótnie o dość dużym formacie (140 cm x 175 cm), lecz Majrowski-Meyro znany jest również z doprawdy wielkoformatowych prac. Ze względu na gabaryty "Chwila" jest idealną propozycją na ścianę salonu, biura czy foyer. Obraz odnajduje się idealnie na reprezentacyjnej ścianie prywatnego domu, galerii malarstwa czy instytucji. Nowoczesne obrazy olejne odważnie operują rozmiarem, ale też barwą i pigmentacją. Studiując kompozycję jaką proponuje autor, dostrzegamy sekwencje geometryczne i kolorystyczne. Bloki barw i konturów rozprowadzone są na obrazie horyzontalnie. Malarz uporządkował elementy nieożywione na obrazie, jednak nie sugeruje definitywnie, czym są widoczne przedmioty. "Chwila" wykorzystuje kontrast między wyróżnionymi plamą barwną elementami, a resztą poziomych odcieni, niejako decydując o ich ważności na obrazie. Nieokreślona scena, na którą patrzy widz, wydaje się rozmyta, a jednocześnie starannie podzielona geometrycznie. W tym aspekcie Zdzisław Majrowski-Meyro mistrzowsko wypełnia przesłanki sztuki abstrakcyjnej. Połączenie harmonii tonacji i przestrzeni pozwala na dowolną interpretację artystyczną. Koneserzy sztuki mają absolutną swobodę emocjonalną w ocenie momentu, który utrwalił ten obraz olejny.

Inteligentny warsztat i efekt, jaki wywołuje olej "Chwila" sprawiają, że ten nowoczesny obraz, można eksponować zarówno w ciepłym jak i chłodnym kolorystycznie wnętrzu. Płótno w finezyjny sposób wykorzystuje kolorowe elementy o większej dozie szczegółu, dlatego najbardziej odpowiednie dla niego podłoże, to ściana monochromatyczna. Połączenie motywu nieożywionego i abstrakcji u Majrowskiego-Meyro to staranna technika, dzięki której obrazy artysty wnoszą na rynek sztuki wielowymiarową wartość. Obrazy olejne Zdzisława Majrowskiego-Meyro cieszą się ogromnym powodzeniem wśród wytrawnych koneserów sztuki współczesnej. Doceniają je galerie malarstwa, aukcjonerzy i dekoratorzy wnętrz. Dzieła Majrowskiego to nowoczesne obrazy o wysokim potencjale artystycznym, które jednocześnie sprawdzają się znakomicie jako inwestycyjne dzieła sztuki. Oprócz funkcji estetycznych, stanowią doskonałą lokatę kapitału.

Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 ma niebywałą przyjemność posiadania obrazu "Chwila" Majrowskiego-Meyro w swojej kolekcji. Obrazy na sprzedaż powinny jednak wzbogacać różnorodne kolekcje, dlatego zachęcamy do jego zakupu. Dla zapewnienia płynności oferty galeryjnej, prezentacja na żywo możliwa jest po wcześniejszym umówieniu się. Zapraszamy!

znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!