Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Cumulus (2322)

  • Numer ID 4245
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Akryl "Cumulus (2322)" to obraz Pawła Kluzy z 2019 roku, reprezentujący cykl dzieł abstrakcją i minimalistycznym pejzażem. Paweł Kluza pochodzi z Jury Krakowsko-Częstochowskiej i zajmuje się twórczością artystyczną od wczesnych lat młodzieńczych. Jak sam przyznaje, spotkania z dwiema wyjątkowymi postaciami polskiej sztuki (2004 oraz 2014), zadecydowały o porzuceniu przez niego kariery biznesowej i w konsekwencji ukierunkowaniu estetycznym w malarstwie. Nikifor oraz Edward Dwurnik stali się główną inspiracją warsztatową Kluzy, czyniąc go naturalnym następcą tych wybitnych prymitywistów. W swoich obrazach oddaje hołd mistrzom, jego prace są ściśle związane z manierą Nikifora i Dwurnika. Jednak bliższa obserwacja obrazów olejnych pozwala dostrzec autorskie, ewolucyjne zabiegi malarskie Pawła Kluzy, a ich przykładem praca, którą z przyjemnością Państwu prezentujemy. "Cumulus (2322)" powstało w technice akrylowej na płótnie o formacie miniatury (13 cm x 18 cm).

Kontemplując abstrakcyjną aranżację Kluzy, dostrzegamy pojedynczy obłok uformowany z podstawowych konturów. Malarz zastosował w tej kreacji tło w odcieniach błękitu paryskiego i czerwieni, sam biało-różowy obłok zaś obwiedziony jest charakterystycznym kobaltowym konturem. Ta niewielka kompozycja zdaje się wychodzić poza ramy miniatury, co stanowi ciekawy kontrapunkt. Artystyczne wyobrażenie chmury kłębiastej jest harmonijne i wywołuje pozytywne wrażenie estetyczne.

Obrazy i miniatury Pawła Kluzy są wyjątkową propozycją dla koneserów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Abstrakcyjne, subtelne kompozycje akrylowe to doskonała dekoracja na ścianę do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Pejzaże czerpiące z dziedzictwa słynnych prymitywistów polskich, nabrały wymiernej wartości kolekcjonerskiej po śmierci Dwurnika w 2018 roku.

Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 z dumą poleca kupno miniaturowego obrazu akrylowego Pawła Kluzy "Cumulus (2322)" !


znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!