Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Czekam na lato

  • Numer ID 4896
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Miniatura "Czekam na lato" to praca współczesnej malarki Idy Perens z roku 2020, specjalizującej się w klasycznych kompozycjach kwiatowych, martwej naturze, pejzażach oraz scenach rodzajowych. Wykorzystuje ona w swoim warsztacie artystycznym delikatne zarówno materiały, jak i tematykę - jej obrazy mają format miniatur, co dodatkowo wzmaga ich subtelność. Ida Perens znakomicie operuje pastelem oraz akwarelą, stąd kolejny przymiotnik jaki możemy przypisać jej malarstwu - romantyczność. Inspiruje się ona przyrodą, pięknem flory oraz doświadczeniami z własnych podróży m.in. do Francji i przekazuje w nich urzekający ładunek artystyczny. 

Jedną z takich prac jest prezentowany Państwu obraz "Czekam na lato" wykonany autorską techniką mieszaną na papierze o wymiarach miniatury: 14 cm x 20 cm. Z pomocą farb wodnych oraz pasteli powstała kompozycja o cechach klasycznej martwej natury z motywem kwiatowym. Kontemplując obraz możemy zaobserwować przezroczysty, pękaty wazon z bukietem, umieszczony na drugim planie kompozycji, której otoczenie zdaje się być naturalne - nie zaś w pomieszczeniu. Bukiet kwiatowy zawiera pąki roślin w barwach ecru oraz pąsowej czerwieni, wraz z dodatkiem soczyście zielonych pędów dekoracyjnych. Całość aranżacji została oddana z niemal fotograficzną dokładnością i realizmem, co wywołuje u widzów pozytywne wrażenie estetyczne.

Miniatury Idy Perens są przykładem odradzającej się popularności obrazów o kompaktowych wymiarach, które można umieścić w pomieszczeniach o każdej kolorystyce oraz kubaturze. To doskonały pomysł na artystyczny prezent czy obraz na ścianę sypialni lub pokoju dziennego. Zachęcamy do zapoznania się z kolekcją obrazów malarki, znajdujących się w zasobach Galerii Foksal 17, oraz do kupna miniatury "Czekam na lato"!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!