Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Czerwona postać

  • Numer ID 627
zapytaj o produkt
Cena:
1500 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Obraz olejny "Czerwona postać" to dzieło Stefana Sławińskiego z roku 1993 reprezentujące wyjątkowy warsztat artysty, rodowitego wielkopolanina (ur. 1948), tworzącego od początku lat dwutysięcznych na warszawskiej Pradze. To w tym zagłębiu twórców i rozmaitych atelier, na ulicy Brzeskiej prowadził on Pracownię Sztuk Pięknych "Magiel". Grafiki Sławińskiego to efekt skrupulatnej pracy "piórkiem i kreską", jak również kolaże i inne techniki plastyczne. Posługiwał się formami organicznymi, równie często co geometryczną kreską i siatką. Jego dzieła w periodykach branżowych opisywane są jako "fascynujące, ale i niepokojące, drażniące". Stefan Sławiński odszedł w 2011 roku, co skutkowało rewizytą krytyków sztuki w świecie Jego twórczości. Konkluzją jest, iż wybitny grafik posiadał niezwykłą wrażliwość na świat, a w centrum jego zainteresowań z upływem czasu, okazało się być ludzkie przemijanie oraz to jak można sobie z nim radzić. Bądź nie zdołać. Prezentowane Państwu dzieło sztuki "Czerwona postać", powstało za pomocą farb olejnych, na podkładzie z deski o niewielkim formacie (40 cm x 50 cm).

Kontemplowany obraz olejny to emanacja artystycznej wyobraźni artysty, przedstawiająca odrealnioną grupę postaci. Na dalszym planie kompozycyjnym widz może dostrzec kilka mrocznych sylwetek, oddanych jedynie za pomocą konturu, do przywodzi na myśl zacienione miejsce ulicy. Centralnym elementem tej aranżacji jest jaskrawa postać na planie pierwszym, prawdopodobnie mężczyzna. Sylwetka wypełniona jest intensywną, jaskrawą czerwienią i różem. Malarz wykorzystał w tej pracy łagodne tonacje złamanej bieli i płowego różu, wraz z seledynem głównych wstęg. Sławiński pozostawia odbiór tej grafiki do swobodnej oceny i interpretacji przez oglądającego.

Obrazy olejne Stefana Sławińskiego to były i są prezentowane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Stosował on własną, jedyną w swoim rodzaju technikę z pogranicza sztuk, co z pewnością może zainteresować wielbicieli eklektyzmu oraz kolekcjonerów sztuki zainteresowanych głębokim symbolizmem. Ładunek estetyczny prac Sławińskiego może być na tyle dojmujący, iż należy im się miejsce intymne w pomieszczeniach prywatnych. Nabywcy mogą się zdecydować na obraz do salonu, sypialni, domowej biblioteki lub oraz do biura. Należy pamiętać, że prac artysty nie pojawi się już więcej, zatem stanowią one unikalne inwestycyjne dzieła sztuki oraz alternatywną lokatę kapitału. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 w Warszawie zaprasza do kontaktu w sprawie kupna obrazu olejnego Stefana Sławińskiego "Czerwona postać"!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!