Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Dolina 5 stawów

  • Numer ID 3927
zapytaj o produkt
Cena:
5000 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Akryl "Dolina 5 stawów" to obraz Pawła Kluzy z 2019 roku, reprezentujący cykl autora pod tytułem "Podróże". Paweł Kluza pochodzi z Jury Krakowsko-Częstochowskiej i zajmuje się twórczością artystyczną od wczesnych lat młodzieńczych. Jak sam przyznaje, spotkania z dwiema wyjątkowymi postaciami polskiej sztuki pięknej (2004 oraz 2014), zadecydowały o porzuceniu przez niego kariery biznesowej i w konsekwencji ukierunkowaniu estetycznym w malarstwie. Nikifor oraz Edward Dwurnik stali się główną inspiracją warsztatową Kluzy, czyniąc go naturalnym następcą tych wybitnych prymitywistów. W swoich obrazach oddaje hołd mistrzom, jego prace są ściśle związane z manierą Nikifora i Dwurnika. Jednak bliższa obserwacja obrazów olejnych pozwala dostrzec autorskie, ewolucyjne zabiegi malarskie Pawła Kluzy, a ich przykładem praca, którą z przyjemnością Państwu prezentujemy. "Dolina 5 stawów" powstał w technice akrylowej na płótnie o wymiarach 55 cm x 46 cm.

Kontemplując obraz, widzimy odrealnione wyobrażenie tatrzańskiego krajobrazu. Malarz wykorzystał w tej kreacji tonacje szafranowej żółcieni, trawiastej oraz butelkowej zieleni, wraz z kontrapunktem czerwonych smug w stylu action painting. Widok z lotu ptaka kieruje wzrok widza na stawy, oddane z pominięciem topograficznej zgodności. Autor umieścił jeziorka w jednym skupisku i zadał widzom zagadkę estetyczną w kwestii rozstrzygnięcia, czym są powtarzalne owalne bryły w tej kompozycji. Ta odrealniona i eklektyczna aranżacja malarska, znakomicie łączy prymitywizm rysunkowy z pejzażem.

Obrazy Pawła Kluzy są wyjątkową propozycją dla koneserów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Awangardowe kompozycje akrylowe to doskonała dekoracja na ścianę do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Pejzaże miejskie czerpiące z dziedzictwa słynnych polskich prymitywistów, nabrały wymiernej wartości kolekcjonerskiej po śmierci Dwurnika w 2018 roku. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 z dumą poleca kupno obrazu akrylowego Pawła Kluzy "Dolina 5 stawów" !znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!