Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Dom tęczy

  • Numer ID 821
zapytaj o produkt
Cena:
24000 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Obraz olejny "Dom tęczy" pochodzi z 1998 roku i stanowi malarskie świadectwo ewolucji warsztatu Zdzisława Majrowskiego-Meyro. Abstrakcyjne prace z przełomu wieków malarz tworzył w oparciu o technikę bardziej subtelną, niż mocne impasto z lat późniejszych. Zdawał się na multiplikowanie planów obrazu zarówno kolorem, jak i przejściami z pogranicza renesansowej metody sfumato. Dzięki nowatorskiemu podejściu do nanoszenia pigmentu generował głębię i unikatowy ładunek estetyczny. Prezentowane malowidło powstało na płótnie o dość dużym formacie (130 cm x 100 cm) i może być awangardową dekoracją do nowoczesnego salonu, westybulu czy do biura. Obraz można niezwykle korzystnie zademonstrować na ścianie prywatnego domu lub w sali konferencyjnej. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 z olbrzymią przyjemnością poleca abstrakcję "Dom tęczy" jako obraz na sprzedaż.

Efektowne płótno to odrealniona aranżacja z szerokim spektrum efektów malarskich. Majrowski-Meyro operuje soczystymi tonacjami i niemal całą paletą barw o różnym natężeniu pigmentu. Widz podziwia na obrazie geometryczne kształty oraz miękkie quasi-obłoki. Zmienna aplikacja farby pozwoliła twórcy obrazu na osiągnięcie eklektycznego efektu z pogranicza konstruktywizmu i prac Paula Cézanne. Jednak "Dom tęczy" obserwowany jest przez abstrakcyjne okulary i stanowi idealny obraz do spontanicznej interpretacji.

Niezależnie od stopnia odrealnienia sceny malarz - znany również jako Constantin Meyro - wysoko ceni sobie multifunkcjonalizm i treściwość swoich obrazów olejnych. Oryginalna estetyka tych dzieł rozpoznawana jest przez koneserów sztuki, aukcjonerów i projektantów wnętrz. Od wielu lat podtrzymują renomę innowacyjnych obrazów, o godnym najwyższej uwagi potencjale artystycznym. Oleje Meyro to propozycja dla inwestorów na rynku alternatywnym, którzy liczą na dywersyfikację portfela poprzez dzieła sztuki pięknej.

Dla zapewnienia płynności oferty galeryjnej, prezentacja na żywo możliwa jest po wcześniejszym umówieniu się. Zapraszamy na Foksal 17 w Warszawie!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!