Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Dom wschodzącego słońca

  • Numer ID 822
zapytaj o produkt
Cena:
13600 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Obraz olejny "Dom wschodzącego słońca" powstał w roku 1999 i stanowi znakomity przykład ewolucji malarstwa Zdzisława Majrowskiego-Meyro. Abstrakcyjne obrazy z pierwszej dekady XXI wieku polski malarz tworzył metodą nazywaną przez siebie rozlewkami, za pomocą których definiowana jest tekstura obrazu olejnego. Dzięki nowatorskiemu podejściu do nanoszenia medium, prace otrzymują unikatowy ładunek estetyczny. Prezentowana praca powstała na płótnie o średnim formacie - 92 cm x 73 cm i została wykonana w technice olejnej. Ta luksusowa artystyczna dekoracja sprawdzi się znakomicie jako obraz na ścianę salonu, biura czy prywatnej biblioteki. Nabywając kompaktowy obraz olejny na prezent, sprawimy obdarowanemu wysublimowany podarunek.

Nowatorskie płótno Constantina Meyro - jak brzmi jego przydomek artystyczny -  to abstrakcyjna aranżacja o bogactwie efektów malarskich. Autor wykorzystał w tej kreacji rozlewki, wykorzystujące paletę jaskrawych barw, wraz z mętnymi ciemnymi cieniami. "Stworzenie" przywodzi na myśl widok w kalejdoskopie, a unikatowa aplikacja pozwala na zdefiniowanie na płótnie mocnej, enigmatycznej tekstury. Efekt wizualny to niepokorna, otwarta kompozycja i żywiołowe detale obrazu - poddane dekompozycji elementy. Zdarzenie obrazowane w tej pracy obserwowane jest przez abstrakcyjne okulary i całkowicie swobodne w interpretacji. 

"Dom wschodzącego słońca" to ultranowoczesny obraz olejny, który przyciągnie uwagę wyeksponowany na minimalistycznym tle, w zarówno w stonowanym, jak i barwnym pomieszczeniu. Renomę prac Constantina Meyro buduje bowiem wszechstronność użytkowa, kunszt oraz skoncentrowany przekaz. Dzieła artysty oraz ich estetyka rozpoznawane są przez kolekcjonerów oraz instytucje sztuki na całym świecie. Są to - przede wszystkim - innowacyjne obrazy olejne o wysokim potencjale artystycznym. Koneserzy chcący rozpocząć przygodę z inwestycją na rynku sztuki współczesnej, znajdą w nich natomiast solidną długoterminową lokatę kapitału. Warszawska Galeria Foksal 17 z dumą poleca "Dom wschodzącego słońca" jako obraz na sprzedaż!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!