Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Drzewo życia

  • Numer ID 4254
zapytaj o produkt
Cena:
55000 zł
Dla kwot powyżej 45.000 zł nie jest możliwy zakup obrazu przez system płatności online. W celu zakupu skontaktuj się z nami używając formularza kontaktowego, lub zadzwoń +48 517 213 615 ++48 517 213 615
opis pracy:

Obraz olejny "Drzewo życia" powstał w roku 2018, czyli w fazie artystycznej, którą Zdzisław Majrowski-Meyro uznaje za dojrzałe malarstwo nurtu abstrakcji. Najnowsze obrazy olejne Majrowskiego-Meyro są dziełami o głębokim wyrazie i doprowadzonej do perfekcji technice. Autor płótna "Kryształ poranka" operuje metodą impasto, czyli wielowarstwowego nakładania farby. Pozornie chaotyczne i czasem mieszane już na płótnie warstwy, dodają obrazowi tekstury i głębi. Obraz został namalowany na płótnie o dość dużym formacie (150 cm x 100 cm), lecz Majrowski-Meyro znany jest z doprawdy wielkoformatowych prac. Ze względu na gabaryty, "Drzewo życia" jest idealną propozycją na ścianę salonu, biura czy foyer. Obraz odnajduje się idealnie na reprezentacyjnej ścianie prywatnego domu, galerii malarstwa czy instytucji

Nowoczesne obrazy olejne odważnie operują rozmiarem, ale też barwą i pigmentacją. Studiując kompozycję dzieła, dostrzegamy geometryczne i kolorystyczne sekwencji. Swoiste bloki kształtów są ujęte w manierze ekspresyjnej w centrum kreacji, podczas gdy tło pozostaje gładkie i stłumione. Malarz wykorzystał wachlarz odcieni z niemal całej palety, stosując pastele do zakreślenia granic kompozycji. Połączenie harmonii różnorodnych tonacji i dynamikia przestrzeni pozwala na dowolną interpretację artystyczną. Koneserzy sztuki mają absolutną swobodę emocjonalną w ocenie chwili, którą utrwalił ten obraz olejny.

Inteligentny warsztat i efekt, jaki wywołuje olej "Drzewo życia" sprawiają, że ten ultranowoczesny obraz można eksponować zarówno w ciepłym jak i chłodnym kolorystycznie wnętrzu. Płótno w zaskakujący sposób łączy stalowe barwy dalszego planu z plamami żywych kolorów. Połączenie martwej natury i abstrakcji u Majrowskiego-Meyro to finezyjna technika, dzięki której obrazy artysty wnoszą na rynek sztuki wielowymiarową wartość. Obrazy olejne Constantina Meyro - jak brzmi jego przydomek malarski -  cieszą się ogromnym powodzeniem wśród wytrawnych koneserów sztuki współczesnej. Doceniają je galerie malarstwa, aukcjonerzy sztuki i dekoratorzy wnętrz. Dzieła Majrowskiego to nowoczesne obrazy o wysokim potencjale artystycznym, które jednocześnie sprawdzają się znakomicie jako inwestycyjne dzieła sztuki. Oprócz funkcji estetycznych, stanowią doskonałą lokatę kapitału.

Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 ma niebywałą przyjemność posiadania "Drzewa życia" Majrowskiego-Meyro w swojej kolekcji. Gorąco zachęcamy do jego kupna, wiedząc doskonale, iż te wyjątkowe obrazy olejne powinny wzbogacać inne zbiory. 

Dla zapewnienia płynności oferty galeryjnej, ze względu na imponujący format tego wyjątkowego dzieła sztuki współczesnej, prezentacja na żywo możliwa jest jedynie po wcześniejszym umówieniu się. 

Zapraszamy na Foksal 17 w Warszawie!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!