Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Electra

  • Numer ID 3550
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Obraz olejny "Elektra" to dzieło Rafała Olbińskiego z 2007 roku, utrzymane w surrealistycznej konwencji realizmu magicznego. Po uzyskaniu wyższego wykształcenia artystycznego oraz architektonicznego w Warszawie, Olbiński przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. W latach 80. XX wieku jego renoma wybitnego grafika, autora ilustracji i znakomitego przedstawiciela tzw. polskiej szkoły plakatu - pozwoliła mu na karierę akademicką na nowojorskiej School of Visual Arts. Obrazy i grafiki Rafała Olbińskiego od lat uświetniają zbiory muzealne, instytucjonalne oraz prywatne kolekcje na całym świecie. Artysta regularnie tworzy ilustracje dla prestiżowych amerykańskich periodyków. Sam mówi o sobie, "Jestem malarzem z wyboru. Maluję ckliwe i kiczowate marzenia, jakie ma każda kobieta". Egzemplarzem metaforycznego malarstwa Olbińskiego jest prezentowane płótno "Elektra", o niewielkich wymiarach (35 cm x 52 cm) stworzone w technice olejnej.

Studiując obraz, widz może podziwiać kobiecą postać obnażoną do pasa, przepasaną kremowo-białym materiałem. Emocje przedstawione na twarzy kobiety przywodzą na myśl stan refleksji, swoistego zamyślenia i rezygnacji. Jej sylwetka jest smukła, a elementem nadprzyrodzonym są tu olbrzymie kolce wystające z ciała kobiety na korpusie oraz ramionach. Obraz olejny utrzymany jest w ciepłych tonacjach ochry, brązów, błękitu - z karnacją postaci podpowiadającą urodę śródziemnomorską. Mają w pamięci tytuł, jakim Olbiński opatrzył tę pracę, możemy zasugerować się związkiem z mitologiczną, mściwą Elektrą - popularną bohaterką greckich tragedii.

Płótno może stać się ozdobą na ścianę salonu, sypialni lub być wyeksponowane na ścianie atelier lub prywatnej biblioteki. To wyjątkowa koncepcja dekoracji do niedużej, intymnej przestrzeni gdzie oryginalność - ale nie przesadny ekscentryzm - malarza, może zostać właściwie doceniona. Charakter Olbińskiego w życiu osobistym i twórczym zdobyło mu szerokie znajomości i uznanie w międzynarodowym świecie sztuki. W jego plakaty i obrazy zainwestowały galerie w Europie, USA i Japonii, zdobyły również ponad 100 prestiżowych nagród. Maluje on w konwencji opowiadania, co wnosi ożywczą wartość dodaną i jest znakomitą propozycję inwestycji na rynku alternatywnym. Warszawska Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 oferuje dla Państwa kompleksową obsługę transakcji, w przypadku zainteresowania lokatą kapitału w obrazy olejne Rafała Olbińskiego. Zapraszamy do kontaktu!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!