Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Erupcja czerwieni

  • Numer ID 826
zapytaj o produkt
Cena:
22000 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Obraz olejny "Erupcja czerwieni" powstał w roku 2004 i stanowi znakomity przykład ewolucji malarstwa Zdzisława Majrowskiego-Meyro. Abstrakcyjne obrazy z pierwszej połowy 90. XXI wieku polski malarz tworzył za pomocą tzw. rozlewek, płomienia i zdywersyfikowanej faktury, za pomocą których definiowana jest tekstura obrazu olejnego. Dzięki nowatorskiemu podejściu do nanoszenia medium, prace otrzymują unikatowy ładunek estetyczny. Prezentowana praca powstała na płótnie o imponującym formacie - 130 cm x 140 cm i została wykonana w technice olejnej. Ta luksusowa artystyczna dekoracja sprawdzi się znakomicie jako obraz na ścianę salonu, biura czy biblioteki. Ponadczasowa forma tego wielkoformatowego dzieła sztuki może uświetnić reprezentacyjną przestrzeń publiczną, jak i prywatne zacisze.

Nowatorskie płótno Constantina Meyro - jak brzmi jego przydomek artystyczny -  to abstrakcyjny pejzaż o bogactwie efektów malarskich. Autor wykorzystał w tej kreacji komplementarne, intensywne tonacje różu, czerwieni. fioletu, błękitu wraz z czarnymi mętnymi cieniami. Kontemplując kompozycję dostrzegamy przenikające się obszary pigmentu, uzyskane dzięki technice rozlewek. Unikatowa aplikacja pozwala na zdefiniowanie na płótnie chropowatej, enigmatycznej faktury. Efekt wizualny to niepokorna, otwarta kompozycja i żywiołowe detale obrazu - poddane dekompozycji kształty. Poranny krajobraz obserwowany jest przez abstrakcyjne okulary i całkowicie swobodny w odbiorze. 

"Erupcja czerwieni" to ultranowoczesny obraz olejny, który przyciągnie uwagę wyeksponowany na minimalistycznym tle, w zarówno w stonowanym, jak i barwnym pomieszczeniu. Renomę miniatur Constantina Meyro buduje bowiem wszechstronność użytkowa, kunszt oraz skoncentrowany przekaz. Dzieła artysty, ich estetyka i zamiłowanie twórcy do dzieł wielkoformatowych, rozpoznawane są przez kolekcjonerów oraz instytucje sztuki na całym świecie. Są to - przede wszystkim - innowacyjne obrazy olejne o wysokim potencjale artystycznym. Koneserzy chcący rozpocząć przygodę z inwestycją na rynku sztuki współczesnej, znajdą w nich natomiast solidną długoterminową lokatę kapitału. Warszawska Galeria Foksal 17 z dumą poleca "Erupcja czerwieni" jako obraz na sprzedaż!


Dla zapewnienia płynności oferty galeryjnej, prezentacja na żywo możliwa jest po wcześniejszym umówieniu się.znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!